РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704617<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чабан М. М. 
Виявлення анамокс бактерій у стічних водах фармацевтичного виробництва / М. М. Чабан, Т. В. Гудзенко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2019. - № 1. - С. 48-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Анамокс бактерії виявляються в системах очищення стічних вод, а також в інших екологічних нішах, де є анаеробні умови. Мета роботи - виявлення бактерій, відповідальних за анамокс процес у зразках активного мулу та визначення їх таксономічної приналежності. Визначення концентрації амонію, нітриту та нітрату в одержаному зразку проведено з використанням хімічної реакції йонів на реактив Несслера, реактив Грісса та фенолсульфідокислоту [3]. Інтенсивність забарвлення визначали спектрофотометричним методом. Наявність анамокс процесу визначали методом інкубації активного мулу з мінеральним живильним середовищем у анаеробних умовах. Наявність та родову приналежність анамокс бактерій визначали методом FISH з використанням специфічних мічених зондів: універсального Tamra-Amx-0368, а також Fam-Amx-0820 і Fam-Kst-1275. В одержаній пробі визначена концентрація йонів амонію <$E roman NH sub 4 sup +> 0,052 г/л і концентрація нітриту <$E roman NO sub 2 sup -> 0,024 г/л. Після інкубації активного мулу у живильному синтетичному середовищі, було встановлене зниження концентрації йонів амонію та нітриту у цьому середовищі. Проведення FISH реакції з використанням трьох мічених зондів: універсальний Tamra-Amx-0368, а також Fam-Amx-0820 і Fam-Kst-1275, та подальша мікроскопія одержаного зразка дозволила встановити наявність колоній анамокс бактерій. Висновки: зниження концентрації йонів амонію на 0,0395 г/л і йонів нітриту на 0,0179 г/л в синтетичному живильному середовищі в анаеробних умовах з виділенням газу свідчить про присутність мікроорганізмів відповідальних за анамокс процес. Результати гібридизації свідчать про наявність в пробі мулу представників родів Can. Brocadia і Can. Kuenenia, яких на об'єм в 50 мкл було 8 - 10 одиниць мікроколоній та до 3 - 4 одиниць мікроколоній, представників Kuenenia stuttgartiensis.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*872 + Л660.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського