РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слєпов О. К. 
Вплив стану евентрованого кишечника при гастрошизисі на відновлення моторної функції шлунково-кишкового тракту у новонароджених після операції / О. К. Слєпов, М. Ю. Мигур, О. П. Пономаренко, Є. Ю. Табачнікова // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 1. - С. 75-80. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Дані сучасної літератури свідчать про те, що ураження кишечника у разі гастрошизису (ГШ) призводить до збільшення захворюваності та смертності за цієї патології. Проте залишаються невивченими питання щодо кореляції ступеня змін евентрованих органів та відновлення моторики шлунково-кишкового тракту (ШКТ) після операції. Мета дослідження - визначити вплив стану евентрованого кишечника у разі ГШ на відновлення моторної функції ШКТ після операції. Проведено аналіз результатів лікування 51 пацієнта з неускладненим ГШ, який одужав після проведеного оперативного лікування. Усіх пацієнтів було розподілено на 3 групи. До 1-ї групи було зараховано пацієнтів, у яких евентровані органи не були змінені (n = 12; 23,5 %), до 2-ї групи увійшли новонароджені, у яких було виявлено помірні зміни евентрованих петель кишечника (n = 23; 45,1 %), до 3-ї групи - діти з виразними змінами евентрованих органів (n = 16; 31,4 %). У дітей вивчали терміни появи активної перистальтики кишок та випорожнення, припинення виділення стазу із шлунка, час початку та досягнення повного ентерального харчування у післяопераційному періоді. Достовірних відмінностей досліджуваних показників між 1-ю та 2-ю групами не виявлено (<$Eroman P~symbol У~0,05>; p = 0,05 - 0,27). Оцінка статистичної значущості різниці між першими двома і третьою групами показала достовірну відмінність термінів появи активної перистальтики кишок (p << 0,01), припинення виділення стазу із шлунка (p = 0,01), появи самостійної дефекації (p = 0,01), часу початку введення ентерального харчування (p = 0,01) та досягнення повного ентерального харчування (p = 0,02). Висновки: невиразні та помірні зміни евентрованих органів мали незначний вплив на відновлення моторики ШКТ. Виразні зміни евентрованих петель кишечника мають достовірний вплив на порушення відновлення моторики ШКТ у післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського