РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дігтяр В. А. 
Досвід хірургічного лікування лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей / В. А. Дігтяр, М. О. Камінська, О. І. Мохов, С. В. Коваль // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 1. - С. 81-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Лійкоподібна деформація є найчастішою вадою розвитку грудної клітки. Дана аномалія проявляється як косметичними, так і функціональними розладами з боку серцево-судинної і дихальної систем. Характерною її особливістю є схильність до прогресування, яка тісно пов'язана з ростом і віком дитини. Мета дослідження - порівняльна характеристика використання ретростернального та торакоскопічного контролю проведення металевих конструкцій у разі торакопластики лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК) за методикою D. Nuss. Обстежено та проліковано 50 дітей віком від 4 до 17 років з ЛДГК. Із симетричною формою деформації було 33 (66 %) пацієнти, асиметричною - 10 (20 %), плосколійкоподібною - 7 (14 %). Передопераційне обстеження включало проведення загальноклінічних лабораторних досліджень, спірографію, електрокардіографію, ехокардіографію, рентгенографію грудної клітки у прямій і бічній проекціях та комп'ютерну томографію. Усім пацієнтам виконана торакопластика за методом D. Nuss. Результати лікування спостерігалися у всіх пацієнтів після операції. Добрі результати одержано у 43 (86 %) випадках, задовільні - у 6 (12 %), незадовільні - у 1 (2 %) хворого. Висновки: хірургічна корекція ЛДГК за допомогою ретростернальних металевих фіксаторів і перспективний напрямок торакопластики, що має переваги у порівнянні з резекційними методиками (мініінвазивність і добрий косметичний результат), а торакоскопічний супровід підвищує безпечність і знижує травматичність оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського