РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іскра Ю. А. 
Залежність частоти стрес-індукованих виразок від кислотності шлункового вмісту у постопераційному періоді у дітей / Ю. А. Іскра, А. В. Біляєв // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 2. - С. 51-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз залежності проявів стрес-індукованих ерозивно-виразкових змін слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (СІЗ) у постопераційному періоді від рівня кислотності шлункового соку. Для визначення частоти СІЗ у дітей з хірургічною патологією у передопераційному періоді та через 3 доби після операції виконували фіброезофагогастродуоденоскопію апаратом Olimpus Evis Lucera CLV-260SL (Olimpus, Японія), визначення кислотності внутрішньошлункового вмісту виконували за допомогою ацидогастрографа АГ-1pH-М (ООО "Старт", Україна) - прицільно під час ендоскопічних досліджень та експрес-моніторування інтраопераційно. У 25 дітей у постопераційний період виявлено СІЗ - 33,3 % усіх обстежених. Динаміка pH внутрішньошлункового вмісту: pH середнє для всіх пацієнтів - 4,09; pH середнє для пацієнтів, що мали СІЗ, - 3,48; pH середнє для всіх пацієнтів без проявів СІЗ - 4,35. Показник pH шлункового соку за інтраопераційного моніторингу у пацієнтів з проявами СІЗ у постопераційному періоді в середньому становив <$E2,05~symbol С~0,23> (p = 0,0001), в той час як у пацієнтів без постоперативних ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту - <$E3,42~symbol С~0,97> (p = 0,0001). Висновки: частота СІЗ у постопераційному періоді у дітей становить 33,3 %, що зумовлює актуальність обраного напрямку дослідження. Вагомим фактором формування стресових виразок та ерозій також є кислотний стан шлункового соку з тенденцією до нижчих показників pH у пацієнтів із СІЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського