РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704735<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Limanska N. V. 
Effect of Lactobacillus plantarum on survival of crown gall agent and tumour formation = Вплив бактерій Lactobacillus plantarum на виживання та утворення пухлин збудником бактеріального раку рослин / N. V. Limanska, M. B. Galkin, V. O. Ivanytsia // Мікробіол. журн.. - 2019. - 81, № 1. - С. 22-33. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення впливу бактерій Lactobacillus plantarum на утворення пухлин і виживання Agrobacterium tumefaciens pJZ на поверхнях та у тканинах рослин. Тест-рослини моркви Daucus carota L. сорту Каротель, каланхое Kalanchoe daigremontiana Raym.-Hamet., томатів Solanum lycopersicum L. сорту Балада, винограду Vitis vinifera L. сортів Піно чорний і Молдова інокулювали фітопатогенними бактеріями A. tumefaciens pJZ, що експресують білок GFP, і лактобактеріями L. plantarum (L. plantarum ОНУ 12. ОНУ 311, ОНУ 355) у співвідношенні 1:1. Наявність клітин A. tumefaciens pJZ у місцях інокуляції враховували за світінням білка GFP за методом епіфлуоресцентної мікроскопії. Кількість рослин з симптомами бактеріального раку за присутності в інокуляті лактобапил зменшувалася на 85 - 100 %. Середня маса пухлин зменшувалася у 2 - 12 разів у порівнянні з контролем. Мікроскопування зрізів безсимптомних рослин показало, шо за обробки лактобацилами патогенні агробактерїї виживали у 100 % рослин моркви і винограду, 10 % рослин томату, але їх популяції були значно меншими, ніж у позитивних контролях, інокульованих лише фітопатогеном, і пухлини під їх впливом не утворювалися. На винограді інокуляція сумішшю фітопатогена і лактобацил призвела до стимуляції росту, яка проявлялась у збільшенні кількості бруньок, що розпустилися, на 25,8 %, середньої довжини пагонів - на 28,3 %, середньої площі листків - на 8,6 %, що могло бути свідченням надпродукції рослинних гормонів внаслідок ймовірної трансформації рослинних клітин. Висновки: антагоністи L. plantarum здатні пригнічувати адгезію та виживання фітопатогенних A. tumefaciens pJZ на поверхнях і в тканинах тест-рослин, елімінуючи популяцію патогена або зменшуючи її щільність з ймовірною атенуацією властивостей, механізм якої потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*87 + П478.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського