РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рекалова О. М. 
Особливості стану ефекторних клітин у хворих на туберкульоз легень з виявами гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів / О. М. Рекалова, О. Р. Панасюкова, Ю. О. Матвієнко, Н. І. Грабченко, С. Г. Ясирь, М. Б. Сінгаєвський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 1. - С. 34-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Протитуберкульозне лікування майже у 50,0 % хворих призводить до виникнення побічних реакцій. Мета роботи - оцінити стан ефекторних клітин у хворих на туберкульоз (ТБ) легень залежно від клінічних виявів гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів. Клініко-імунологічне дослідження проведено у 38 хворих на ТБ легень, яких було розподілено на дві групи: 1-ша - з типовими клінічними виявами гіперчутливості до протитуберкульозних засобів; 2-га - без видимих клінічних ознак гіперчутливості. Контрольну групу склали 30 донорів крові. Стан ефекторних клітин оцінювали за показниками T-, B-систем імунітету та станом фагоцитуючих клітин. Під час порівняльного аналізу стану ефекторних клітин у хворих на ТБ обох груп виявлено, що у пацієнтів 1-ї групи вірогідно вищий відсоток лейкоцитів і лімфоцитів у крові та виразніша напруженість гуморального імунітету, про що свідчать високі рівні імуноглобулінів класу E, дрібних циркулюючих імунних комплексів та високий титр протитуберкульозних антитіл. Висновки: зниження фагоцитарного числа нейтрофілоцитів та моноцитів крові є несприятливим фактором, який може супроводжувати формування анергії цих важливих для протитуберкульозного захисту клітин. Маркерами гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів у хворих на ТБ легень можуть бути підвищені рівні IgE в крові (утричі і більше від контрольних), дрібних циркулюючих імунних комплексів (у 1,5 разу і більше від контрольних), що супроводжується високим титром протитуберкульозних антитіл (у 6 разів і більше від контрольного). Це свідчить про схильність до алергійних реакцій та у разі клінічних симптомів алергії потребує відповідної корекції лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського