РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704794<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рищенко М. І. 
Дослідження з виявлення можливості використання відходів вуглезбагачення як енергетичної сировини в керамічних технологіях / М. І. Рищенко, Л. П. Щукіна, Я. М. Пітак, С. Л. Лігезін, Е. І. Гуміров // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 118. - С. 132-141. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження високовуглецевих відходів вуглезбагачення, які передбачається використовувати в технології грубої будівельної кераміки для заміни технологічного палива на етапі ізотермічної витримки за випалу напівфабрикатів. Вивчено мінеральний склад відходів, склад їх органічної частини, термічні і технологічні властивості. Наведено порівняльну характеристику властивостей керамічних матеріалів, одержаних на основі шихт з використанням глинистої сировини і вуглевідходів у різних кількостях. Матеріали, одержані за лабораторних умов за звичайного режиму термообробки за температури <$E950~symbol Р roman C> і спеціального режиму, який моделює самовипал за рахунок тепла реакцій окиснення горючої частини вуглевідходів. Показано доцільність використання спеціальних окисників у вигляді комбінації нітратних солей амонію і кальцію, функція яких полягає у створенні окислювального середовища в об'ємі випалюваного матеріалу за рахунок утворення у разі термічного розкладу солей агентів-окисників О2, NO2 і N2O. Встановлено, що механічна міцність керамічних зразків лише на 15 % менша за міцність зразків звичайного випалу і становить 8,5 Н/мм<^>2 для маси з 22 % вуглевідходів. На підставі проведених досліджень встановлено принципову можливість застосування спеціального режиму випалу без вживання енергоносія на стадії витримки для паливовмісних матеріалів з використанням вуглевідходів як енергетичної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського