РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко С. О. 
Оцінка якості роботи борони-лущильника "Дукат-4" з стійками кріплення дисків різної жорсткості / С. О. Харченко, О. І. Анікєєв, М. О. Циганенко, Р. В. Антощенков, В. В. Качанов, О. Д. Калюжний, Є. А. Гаєк, Г. В. Сорокотяга // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 274-282. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати польових досліджень, проведених в осінній період 2016 р. дискової борони-лущильника Дукат-4. Лозівський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ) разом з Українським бюро трансмісій і шасі (УБТШ) розробив і виготовляє цілу гамму грунтообробних машин для основного та передпосівного обробітку грунту різної ширини захвату. Одночасно з випуском цих машин УБТШ проводить роботи щодо підвищення експлуатаційних характеристик, особливо підвищення якості виконання технологічних операцій. В цих роботах приймає участь ННІ МСМ, його ведучі кафедри в т.ч. кафедра ОТС та "Трактори і автомобілі", яких з УБТШ зв'язують давні творчі стосунки, ще з того часу, коли розроблялись перші грунтообробні машини, попередники теперішньої гамми машин. Мається на увазі дослідження роботи культиватора КЛД-3,0, який відтепер має назву "Шилінг". Кафедрою ОТС було проведено всебічні дослідження цього культиватора, які включали експлуатаційно-технологічну оцінку й оцінку надійності. Відтепер разом УкрБТШ, кафедра ОТС та "Трактори і автомобілі" провели польові дослідження дискової борони-лущильника "Дука-4", яка була оснащена стійками різної жорсткості. При цьому метою досліджень було виявлення найбільш ефективних стійок з тих 3-х варіантів жорсткості максимальної (1), середньої (2), мінімальної (3), які б забезпечили найвищу якість роботи та найвищі експлуатаційні показники. Визначення показників якості показало переваги стійок (2) середньої жорсткості по глибині та рівномірності обробітку, про що свідчить значення коефіцієнта варіації - 36,2 % у порівнянні зі стійками 1 та 3, значення коефіцієнта варіації яких склав 45,3 та 40,0 % відповідно. Стійка 2 забезпечила мінімальну гребнистість, а також найбільш високу ступінь знищення бур'янів - 95,0 % у порівнянні з 86,5 та 92,7 % для стійок 1 та 3. Тягово-енергетичні показники роботи "Дукат-4" зі стійками різної жорсткості виявили перевагу стійок 2 на обох фонах: тяговий опір був найменшим та складав на фоні 1 - 14 900 Н, на фоні 2 - 15 160 Н. Найменшим також було буксування коліс трактора для стійок 2, яке складало 5,0 % проти 6,5 - 8,5 % (фон 1), для стійок 1 та 7,0 - 9,0 % для стійок 3.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.228

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського