РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мотузюк І. М. 
Мультимодальна програма "Fast Track Surgery" в лікуванні раку молочної залози / І. М. Мотузюк, О. І. Сидорчук, Є. В. Костюченко, Н. В. Ковтун, П. Л. Понятовський // Клініч. хірургія. - 2019. - 86, № 2. - С. 43-48. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - покращення безпосередніх та віддалених результатів лікування раку молочної залози (РМЗ) шляхом розроблення та впровадження мультимодальної програми "Fast Track Surgery" (FTS) щодо виконання одномоментних онкопластичних та реконструктивно-відновних операцій. Досліджено результати лікування 749 хворих з РМЗ T1-4 N0-3 M0 з грудня 2010 по грудень 2014 р. Вік хворих - від 18 до 70 років. Основну групу (лікування згідно з програмою FTS) склали 253 пацієнти, контрольну - 496 пацієнтів, яких лікували стандартно. Пацієнти основної групи перебували в стаціонарі в середньому (14,27 +- 7,00) ліжко-дня, контрольної - в середньому (20,11 +- 7,70) ліжко-дня (p << 0,001). Пацієнти основної групи, які мали більш виражені стадії захворювання, перебували в стаціонарі на 8 днів менше порівняно з пацієнтами контрольної групи. Середня тривалість лікування в стаціонарі хворих, яким не проведено ад'ювантної хіміотерапії (АХТ), становила 16,4 ліжко-дня, хворих, яким проводили АХТ - 20,1 ліжко-дня (p << 0,001). Різниця між тривалістю перебування в стаціонарі хворих основної групи, яким проводили АХТ і яким не проводили АХТ, була у 2,7 разу меншою порівняно з відповідним показником у контрольній групі. Висновки: дані дослідження дають підстави рекомендувати програму FTS для широкого впровадження в медичну практику, оскільки доведено її ефективність в хірургії РМЗ, у тому числі щодо одномоментних онкопластичних та реконструктивно-відновних операцій. Поступове скорочення тривалості стаціонарного лікування дало можливість з 2008 по 2018 рр. збільшити кількість прооперованих хворих на 75 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського