РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pinchuk O. P. 
Cognitive activity of students under conditions of digital transformation of learning environment = Пізнавальна діяльність учнів в умовах цифрового перетворення навчального середовища / O. P. Pinchuk, O. M. Sokolyuk // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 3. - С. 71-81. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Технологічні зміни в науці, економіці та суспільстві призводять до соціальних, політичних та культурних змін. Зміни в освіті, крім іншого, викликають певні протиріччя: між появою новітніх технологій, технологій та засобів нового покоління для навчання, управління та наукових досліджень та пізньої реакції менеджерів освіти на вибір, впровадження та поширення інновацій; між необхідністю розвитку сучасного навчального середовища та консерватизму лідерів та педагогічних кадрів у період інноваційних перетворень. Виходячи з комп'ютерно-технологічної платформи сучасної освіти, яка набуває особливостей відкритості, відбувається трансформація традиційного навчального середовища в середовище комп'ютерно-посередницького спілкування. Це середовище характеризується використанням розподілених освітніх ресурсів та інфраструктур для підтримки освітніх спільнот різних типів. Розглянуто пізнавальну активність як елемент загального навчального процесу, який є цілеспрямованим, систематизованим організованим, керованим зовнішньою або індивідуальною взаємодією учнів із навколишньою дійсністю, результатом чого є оволодіння науковими знаннями та методами роботи на рівні відтворення або творчість. У процесі навчання пізнання отримує зрозумілу форму в особливій і унікальній для людини освітньо-пізнавальній діяльності або навчанні. Ефективність навчально-пізнавальної діяльності учнів зокрема визначається новою парадигмою освіти інформаційного суспільства. Повний інструментарій змінено, що дозволяє оцінювати та контролювати освітню та пізнавальну діяльність. ІКТ та ІКМ формують нові рішення, які можуть впливати на основні процеси в освітній системі: формування та розвиток компетенцій, облік досягнень, оцінювання якості навчання, створення позитивної мотивації та сприяння індивідуальним освітнім та пізнавальним діям. Розглянуто результати дослідження проблем організації освітньої та пізнавальної діяльності учнів та формування їх компетентності в контексті трансформаційних змін в освітньому процесі, зумовлених презентацією нових технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського