РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Дитяча ендокринологія в Україні у 2018 році / Н. Б. Зелінська, Н. Г. Руденко, Є. В. Глоба, І. Ю. Шевченко, Ю. С. Кавецька // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 7-15. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Надано інформацію і проведено аналіз статистичних показників за 2018 р. щодо кадрового забезпечення роботи дитячої ендокринологічної служби в Україні, стаціонарної допомоги дітям з ендокринними хворобами, їх інвалідності й онкологічної захворюваності. Також наведено дані реєстрів дітей з деякими ендокринними хворобами, а саме: цукровим діабетом (ЦД), зокрема його різних форм, патологічною низькорослістю, розладами статевого диференціювання (DSD). Висвітлено проблемні питання спеціалізованої допомоги дітям з хворобами ендокринної системи. Зазначено, що в 2018 р. було зареєстровано 9105 дітей, хворих на ЦД 1 типу віком до 18 років, що складає 1,2 на 1000 дитячого населення України, хворих на ЦД 2 типу - 46 дітей, на неонатальний діабет - 33, MODY - 32, у тому числі один випадок рідкісного моногенного автоімунного діабету. У відділі дитячої ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ проводиться генетичне обстеження дітей з рідкісними формами ЦД, а також дітей із DSD. Дітям проводиться детальне цитогенетичне обстеження в провідних генетичних лабораторіях світу. За даними обстежень створено базу даних таких хворих. До бази даних дітей із DSD увійшли 95 хворих: із хромосомним DSD - 17 дітей, з 46,XY DSD - 46, з 46,XX - 13. Надано повідомлення, що в 2018 р. в Україні було зареєстровано 1517 дітей віком до 18 років з низькорослістю, які одержують лікування препаратами гормона росту за кошти державного бюджету, зокрема 1060 дітей із дефіцитом гормона росту, 312 - хворих на синдром Тернера, 78 дітей із синдромом Рассела - Сільвера, 50 - із синдромом Прадера - Віллі, а також 17 дітей із нанізмом унаслідок хронічної ниркової недостатності. Визначено пропозиції щодо вдосконалення допомоги дітям з хворобами ендокринної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.1 + Р11(4УКР)028.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського