РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705417<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Glyva V. 
Development and investigation of protective properties of the electromagnetic and soundproofing screen / V. Glyva, J. Lyashok, I. Matvieieva, V. Frolov, L. Levchenko, O. Tykhenko, O. Panova, O. Khodakovskyy, B. Khalmuradov, K. Nikolaiev // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 6/5. - С. 54-61. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розроблено технологію виготовлення універсального електромагнітного та шумозахисного екрана на основі пінолатексу та пінополістиролу. Проведено дослідження дисперсності та фізичних характеристик компонентів матеріалу для екранування електромагнітного поля та шуму. Розроблений матеріал складається з латексу та залізорудного пилу з переважною дисперсністю 12 мкм. Для підвищення шумозахисних властивостей у процесі виготовлення латексу до нього додавався піноутворювач - синтетична олеїнова кислота. Для зменшення ваги у матеріал додавався гранульований полістерол розмірами 1 - 3 мм. Проведено дослідження екранів товщинами 5 і 10 мм з різним вмістом металевої субстанції. Визначено, що коефіцієнти екранування матеріалу товщиною 5 мм для вмісту залізної руди 5 - 20 % складають: для електромагнітного поля частотою 2,4 - 2,6 ГГц - 1,8 - 44; для магнітного поля промислової частоти - 1,2 - 15,0. Для матеріалу товщиною 10 мм - 2,9 - 52,0 і 2,3 - 38,4 відповідно. Індекс зниження шуму 41 - 44 дБ досягається на частотах шуму 6 - 8 кГц, найбільш критичних для людини. Проведено структурні дослідження поверхні матеріалів. Встановлено, що за вмісту металевої субстанції від 15 % її розподіл у тілі матеріалу стає нерівномірним. Для підвищення ефективності електромагнітного захисту доцільно попередньо виготовити із залізорудного пилу магнітну або реологічну рідину і використати її у технологічному процесі виготовлення пінолатексу. Доведено, що комбіновані електромагнітні та шумозахисні (акустичні) екрани, маючи малу товщину та вагу, можуть забезпечити зниження рівнів електромагнітних полів та шуму до нормативних, що особливо важливо у разі їх застосування у транспортній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.3 + Л722

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського