РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705433<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Jabbarov T. 
Compaction of porous powder body consisting of the elastic-plastic medium / T. Jabbarov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 6/7. - С. 44-48. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Під час розробки технологічних процесів отримання холоднопресованих спечених деталей малої пористості особлива увага приділяється механізму зміни щільності. На практиці порошкової металургії дуже часто використовують багатокомпонентні шихти, що складаються як з пластичних металів, так з погано стискаємих включень і з'єднань. До такої шихти рівною мірою можна віднести і шихту, що складається з порошку заліза, чавуну і скла. У цій шихті перший компонент (основа) - це пластичне залізо, а два інших - чавун і скло - пружні компоненти. Викликає певний інтерес, яке ущільнення може бути отримано в такому випадку і які результуючі рівняння можна застосувати для оцінки механіки ущільнення такої порошкової шихти. Запропоновано результуючі рівняння ущільнення пористих порошкових тіл із залізо - чавун - скло. Наведено аналіз ізотропного, жорсткопластичного зміцнювального матеріалу типу залізо - чавун - скло. У разі ущільнення такого матеріалу швидкість дисипації енергії (тиск пресування) визначається швидкостями зміни обсягу тіла і його формозміни. Показано, що відмінність стискаємих (чавун і скло) і пластичних (залізо) матеріалів, що ущільнюються, формує особливі механічні властивості матриці. Отже, гідростатичний тиск може впливати на формозміну тіла, а дотичні напруження - на зміну обсягу. Отримані результати математичного підходу для отримання результуючих рівнянь ущільнення пружнопластичного середовища показали шлях побудови теорії пластичності тіла, що ущільнюється, за якого виключається необхідність врахування виду поверхні навантаження. При обліку поверхні навантаження неможливо отримання універсальних рівнянь з ущільнення пористого пружнопластичного середовища. Показано, що для застосування класичного формулювання моделі пружнопластичного тіла, що ущільнюється, необхідно вважати, що поверхня навантаження є опукло-замкненою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського