Лучик С. Д. Якість життя молоді: питання добробуту / С. Д. Лучик, М. В. Лучик // Бізнес Інформ. - 2019. - № 1. - С. 8-14. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.Досліджено добробут молодих людей як складову якості життя та окреслено шляхи його підвищення. Аналіз і узагальнення наукових публікацій про соціально-економічні проблеми молоді, її ціннісні орієнтири дозволили визначити зростаючі матеріальні потреби молодих людей для забезпечення високої якості життя. У результаті дослідження виявлено неоднорідність української молоді, яка об'єднує "молодь, яка вчиться" і "молодь, яка працює". Для обох груп характерне поступове зростання доходів, насамперед заробітної плати, стипендіальних і соціальних виплат. Встановлено, що випускники більшості європейських вишів, на відміну від українських, гарантовано отримують стартовий дохід, який забезпечує їм гідну якість життя і можливість професійного розвитку. Визначено необхідність: підвищення соціальних стандартів до рівня країн ЄС, насамперед прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати; у розробці регіональних механізмів "закріплення" молодих фахівців у регіонах країни через гарантування випускникам вишів працевлаштування з гідною зарплатою через запровадження систем пільгового оподаткування молоді; у розвитку програм підтримки малого бізнесу та молодіжного підприємництва. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямі є дослідження якості життя молоді через призму таких складових, як сім'я, здоров'я, духовний добробут, дозвілля, безпека життєдіяльності. Забезпечення їх високого рівня дозволить задовольнити зростаючі потреби й інтереси молодих людей. Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*423.122
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|