РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706007<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антоненко Т. С. 
Взаємодія розчинів двовалентного заліза з рудами гетитового та гематитового типів / Т. С. Антоненко, О. Б. Брик, Н. О. Дудченко // Мінерал. журн.. - 2019. - 41, № 1. - С. 49-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Явище сорбції двовалентного заліза на поверхні гетиту та гематиту досліджено в процесі перетворення гетитової руди Керченського залізорудного басейну та зразків гетитових та гематитових руд Криворізького залізорудного басейну. Для дослідження концентрації сорбованого двовалентного заліза на поверхні вихідних зразків залізних руд використано метод спектрофотометрії, за допомогою якого визначали падіння концентрації заліза в розчині. До вихідної подрібненої сировини послідовно додавали розчин солі двовалентного заліза та основи з подальшим нагрівом за температури 98 <$E symbol Р>C упродовж 30 хв. Концентрацію двовалентного заліза вимірювали після додавання кожного реагенту. Встановлено, що найбільша сорбційна здатність властива зразку гематитового концентрату, одержаного з гематитової руди Криворізького залізорудного басейну. Фазовий склад вихідних та перетворених зразків визначено за допомогою методу рентгенофазового аналізу. Магнітні характеристики до та після перетворення досліджено методом магнітометрії та показано, що після перетворення намагніченість насичення зростає. Досліджено поведінку залізних руд зі зміною рН середовища. Поведінка залізних руд у розчинах дво- та тривалентного заліза суттєво різна: в розчині двовалентного заліза стрімке зростання pH починається за додавання 2 мл гідроксиду амонію, а в розчині тривалентного заліза - 16 мл гідроксиду амонію. Описано можливі механізми перетворення гетиту та гематиту на магнетит у водному середовищі. Результати можуть бути використані для вирішення фундаментальних задач, пов'язаних із механізмами перетворення оксидів та гідроксидів заліза у водному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: И41.323

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського