РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Artiukh A. V. 
Numerical analysis of slow steady and unsteady viscous flow by means of R-functions method = Чисельний аналіз повільних стаціонарних та нестаціонарних в'язких течій методом R-функцій / A. V. Artiukh, S. N. Lamtyugova, M. V. Sidorov // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2019. - № 1. - С. 29-39. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - порівняння розроблених методів числового аналізу стаціонарних і нестаціонарних задач течії в'язкої нестисливої рідини. Течія в'язкої нестисливої рідини описується нелінійною системою Нав'є - Стокса відносно вектора швидкості, тиску, густини, об'ємних сил і в'язкості рідини. За допомогою введення функції течії система зводиться до початково-крайової задачі з нелінійним диференціальним рівнянням четвертого порядку. Для розв'язання задачі використовуються структурно-варіаційний метод R-функцій і методи Рітца та Гальоркіна для стаціонарної та нестаціонарної течії відповідно. Метод R-функцій надає змогу точно врахувати крайові умови та звести їх до однорідних, що є необхідною умовою можливості застосування методів Рітца та Гальоркіна. У стаціонарному випадку задача зводиться до розв'язання системи лінійних алгебричних рівнянь, у нестаціонарному - системи звичайних диференціальних рівнянь. Елементами матриць є скалярні добутки у нормах відповідних диференціальних операторів. Числове інтегрування виконувалось за допомогою квадратурних формул Гаусса з 16 вузлами, розв'язання системи лінійних алгебричних рівнянь - за методом Гаусса, системи звичайних диференціальних рівнянь - за допомогою методу Рунге - Кутти з автоматичним вибором кроку інтегрування. Доведено існування єдиного розв'язку поставлених задач. Обчислювальний експеримент проведено для задачі течії в'язкої нестисливої рідини у різних прямокутних областях. Наведено графіки ліній рівня тиску та виконано аналіз одержаних результатів, які добре погоджуються з результатами, одержаними іншими авторами. Висновки: проведені обчислювальні експерименти показали, що у разі збільшення часу функція течії, вектор швидкості та інші характеристики течії виходять у стаціонар, що підтверджує працездатність методів. У подальшому планується порівняння нелінійних методів розв'язання нелінійних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського