РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706234<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko V. M. 
Biocidicity of paper and basalt fiber = Біоцидність паперів та базальтове волокно / V. M. Shevchenko, N. A. Guts // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2019. - 10, № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

На сьогоднішній день, попри широке впровадження електронних комп'ютерних технологій, папір все ще залишається найбільш розповсюдженим носієм інформації та його виробництво у світі постійно зростає. Тому проблема зберігання паперових виробів є актуальною. Для розв'язання цієї проблеми використовувалася велика кількість біоцидів. Простіше і навіть дешевше використовувати неорганічні волокна, а саме, базальти, які характеризуються низькою хімічною активністю і не сприяють поширенню різних видів грибків мікроорганізмів, не піддаються дії комах і т.д. В даній роботі зразки паперу було оброблено розчинами засобів дезінфекції з тривалим дезактиваційним ефектом ("Gembar", "Polidese", "Metatin GT") на трьох типах паперів (газети, упаковка, мукаленти). Дію біоцидів було перевірено на тестових культурах мікроскопічних грибів, яких було ізольовано з пошкоджених документів. Крім того, зразки паперу складаються з композицій з базальту та целюлозних волокон, монтморилонітової глини та гумату натрію (SH), та солей смоляних кислот (SSRA). Процес старіння зразків вивчали за такими показниками, як білість матеріалів, міцністю на розрив (n.d.f.). Також було досліджено вплив гомоіонної форми монтморилоніту, що застосовувався в композиціях з базальтовими волокнами, на біоцидні характеристики матеріалів. В роботі доведено, що попередня (до контакту компонентів) обробка солями натрію вихідного застосованого в роботі монтморилоніту позитивно відбились на глинистому мінералі, що використовували в композиційному складі з базальтових та целюлозних волокон - це стимулювало утворення найбільш міцних композицій. Доведено, що зразки, що мають композиційну суміш з базальтовими волокнами, майже однаково пригнічують розповсюдження грибів і мікроорганізмів, як і типові дезинфікуючі засоби. Тому запропоновано композиційну суміш, яка гарантує певні фізико-механічні властивості і має набагато простішу і дешевшу технологію отримання матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського