РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706294<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Здещиц В. М. 
Розв'язання дилеми Тарзана: практичний аспект / В. М. Здещиц, А. В. Бакай // Фіз.-мат. освіта. - 2019. - № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою доведення нетривіальної тези, що оптимальний кут відриву від ліани не є 45 градусів, розглянуто теорію, яка описує процес стрибка Тарзана через прірву, та проведено дослідження, за допомогою яких цю тезу було теоретично та експериментально доведено. Формулювання проблеми. Розв'язання дилеми Тарзана надає можливість продемонструвати студентам-фізикам першого курсу силу теоретичної фізики, але неузгодженість її висновків щодо траєкторії та дальності польоту з результатами дослідів значно знижує цінність такого підходу до навчання. Робота носить теоретичний та прикладний характер. Поставлену проблему вирішено за допомогою розроблених дослідницьких установок, параметри процесів в яких теоретично обгрунтовано. Методологічно дослідження базувалися на відомих законах кінематики та збереження енергії, а її основні науково-практичні результати отримано з використанням відео- та фотореєстрації, цифрових технологій обробки результатів багаточисельних експериментів. Основним результатом є отримання формули, яка описує залежність максимальної довжини стрибка Тарзана від кута відриву, швидкості розгону, довжини ліани та її висоти над поверхнею землі. Це надає можливість студентам використовуючи Excel або математичний пакет MathCAD розрахувати траєкторію руху матеріальної точки та її кінематичні параметри, які узгоджуються з експериментом. Доведено, що теоретичні викладки під час розгляду будь-якого фізичного явища можна зупиняти лише тоді, коли теоретично отримані залежності повністю узгоджуються з результатами експериментів. Розроблені мініатюрні установки надають можливість фронтального проведення лабораторної роботи на тему: "Тіло кинуте під кутом до горизонту", коли кожному студенту або учню надається дослідницька установка. У цьому випадку є можливою різна глибина досліджень з використанням знань не тільки з кінематики, динаміки , аеродинамічних властивостей тіл, оптики, а й методів реєстрації фізичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського