РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706295<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жданова Ю. Д. 
Формування у студентів ІТ-спеціальностей компетентностей в області захисту інформації з використанням криптографічних служб .Net Framework / Ю. Д. Жданова, С. О. Спасітєлєва, С. М. Шевченко // Фіз.-мат. освіта. - 2019. - № 1. - С. 48-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему підготовки сучасних фахівців галузі знань "12-Інформаційні технології" (ІТ), а саме формування у студентів спеціалізовано-професійних знань та умінь з криптографічного захисту інформації. У дослідженні використано теоретичні методи аналізу та узагальнення наукових праць провідних методистів, що розглядали реалізацію компетентнісного підходу у вищій школі, зокрема компетентності майбутніх ІТ-спеціалістів; порівняльні методи зіставлення різних існуючих криптографічних сервісів захисту інформації у процесі вивчення навчальних дисциплін "Прикладна криптологія", "Безпека програм та даних", "Технології безпечного програмування", "Об'єктно-орієнтоване програмування". Доведено необхідність отримання компетентностей з захисту інформації з визначеним обсягом теоретичних і практичних знань для майбутніх ІТ-спеціалістів трьох спеціальностей: 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп'ютерні науки, 125 Кібербезпека. Спираючись на дослідження у психолого-педагогічній літературі та власний досвід, деталізовано суть та структуру поняття "компетентності ІТ- спеціаліста з криптографічного захисту інформації". Зроблено наголос на те, що формування даних компетентностей здійснюється у межах міждисциплінарних зв'язків навчальних дисциплін, а саме: "Прикладна криптологія", "Безпека програм та даних", "Технології безпечного програмування", "Об'єктно-орієнтоване програмування". Визначено перелік вимог до рівня сформованості професійно-значимих характеристик ІТ-спеціаліста в сфері криптографічного захисту інформації. Здійснено аналіз криптографічних бібліотек і запропоновано головні критерії вибору криптографічної служби та сучасного середовища розробки програм. Обгрунтовано актуальність і доцільність використання сучасних криптографічних служб .Net Framework і середовища розробки прикладних програм сімейство інструментів Microsoft Visual Studio для набуття студентами знань і практичних навичок із захисту інформації. Розроблено модель формування та розвитку компетентностей із криптографічного захисту інформації студентів галузі знань "12-Інформаційні технології" та запропоновано шляхи її реалізації у Київському університеті імені Бориса Грінченка та Державному університеті телекомунікацій. Зроблено висновки, що саме на базі програмування криптографічних механізмів захисту інформації ефективно формуються практичні навички застосування криптографічних алгоритмів у процесі опрацювання та передачі даних. Конкретизоване визначення обсягу теоретичних знань і практичних умінь із врахуванням міждисциплінарних зв'язків навчальних дисциплін, пов'язаних із захистом інформації та програмуванням, надає можливість підготувати фахівців із практичними навичками з криптографічного захисту інформації, які є затребуваними на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського