РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івченко В. В. 
Вивчення ефектів, пов'язаних з неоднорідністю поля, як ефективний засіб поглиблення знань студентів-фізиків про силове поле / В. В. Івченко // Фіз.-мат. освіта. - 2019. - № 1. - С. 68-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У шкільному курсі фізики кількісні розрахунки робляться переважно для однорідних силових полів (ОСП) (рух тіл в однорідному гравітаційному полі Землі; використання моделі однорідного електростатичного поля плоского конденсатора для розрахунку руху зарядів та його електричних характеристик тощо). Проте, варто пам'ятати, що ОСП, є моделлю граничного переходу і реальні силові поля є суттєво неоднорідними. Проведено узагальнення та системний аналіз літературних першоджерел з даної тематики; використано технологію задачного підходу у процесі вивчення фізики; методи математичного аналізу, системний підхід. Ефекти, пов'язані з неоднорідністю силового поля, є дуже різноманітними і проявляються як у макро-, так й у мікросвіті. Наближення однорідного поля, зазвичай, є граничним випадком неоднорідного поля. Воно застосовується для малих областей простору. Проте, навіть, у цьому випадку існують ефекти, які неможливо пояснити в межах моделі однорідного поля. Такі ефекти становлять не лише фундаментальний інтерес, але й мають важливий прикладний характер. Проведене дослідження надало можливість виокремити низку фізичних проблем, що виникають завдяки саме неоднорідного характеру силового фізичного поля. Така система фізичних задач надає можливість всебічно висвітлити реальну структуру різного роду полів і може бути з успіхом впроваджена в навчальний процес у вивченні відповідних тем студентами-фізиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського