РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706430<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакуленко Л. І. 
Варіабельність серцевого ритму в дітей із хронічним пієлонефритом і хронічною хворобою нирок I - III стадії / Л. І. Вакуленко // Почки. - 2019. - 8, № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Оцінка варіабельності серцевого ритму надає змогу одержати уявлення щодо функціонального стану вегетативної нервової системи та ідентифікувати зміни вегетативного гомеостазу в дітей. Мета роботи - вивчити особливості вегетативної регуляції у дітей із хронічним пієлонефритом (ХП) на початкових стадіях хронічної хвороби нирок (ХХН) шляхом аналізу варіабельності серцевого ритму. Обстежено 94 дитини віком від 6 до 17 років поза загостренням ХП із ХХН I - III стадії. Проводилось добове моніторування електрокардіограми з наступним математичним опрацюванням. Аналіз статистичних характеристик Z-оцінок показників часового аналізу виявив вірогідне зниження значень стандартного (середньоквадратичного) відхилення інтервалу RR у хворих усіх груп із найсуттєвішим зменшенням цього показника у дітей із ХХН III стадії. Вірогідне зменшення значень показника активності парасимпатичних впливів RMSSD продемонстрували хворі з ХХН III стадії, а показника pNN50 - пацієнти з I та III стадією ХХН. За спектрального аналізу у хворих було виявлено вірогідне збільшення загальної потужності спектра варіабельності серцевого ритму (ТР) і його доменів (VLF, LF), симпато-парасимпатичного співвідношення LF/HF та зниження потужності високочастотного спектра (HF). Висновки: у 76,6 % дітей із ХП та ХХН I - III стадії відзначається порушення вегетативного балансу. З прогресуванням ХХН вегетативний дисбаланс поглиблюється, що підтверджується наявністю вірогідних інтеркореляцій між швидкістю клубочкової фільтрації та показниками часового (SDNN, pNN50) і спектрального (TP, LF, HF) аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлені зміни свідчать про очікуване формування кардіоваскулярних порушень ще до появи значущих змін центральної гемодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109 + Р733.696.54 + Р733.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського