РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловйов С. О. 
Розробка каталізаторів для знешкодження токсичних оксидів азоту в газових викидах виробництва азотної кислоти / С. О. Соловйов, П. І. Кирієнко, Н.О. Попович, О. В. Ларіна // Наука та інновації. - 2019. - № 1. - С. 63-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зниження рівня викидів оксидів азоту (NOx) промисловими підприємствами залишається однією з важливих проблем захисту навколишнього середовища. Основним способом знешкодження викидів NOx є процес селективного каталітичного відновлення (СКВ), ефективність якого визначається активністю каталізаторів, які потребують вдосконалення. СКВ NOx амоніаком з використанням каталізатора АВК-10 є основним способом знешкодження токсичних сполук NOx у газових викидах підприємств азотної промисловості. Зазначений каталізатор містить в своєму складі токсичний ванадій і за рівнем очистки від NOx та розкладанням залишкового NH3 не відповідає сучасним санітарним вимогам. Отже, важливим є розроблення та апробація технології виготовлення безванадієвих каталізаторів для зазначеного процесу. Мета роботи - розробка та впровадження технологічних засад виготовлення високоактивого алюмо-мідно-цинкового (АМЦ) каталізатора СКВ NOx для знешкодження викидів при виробництві азотної кислоти. АМЦ каталізатори готували шляхом просочення гранул <$E gamma - roman {Al sub 2 O sub 3}> (марки А-1) розчинами нітратів міді та цинку. Активність каталізаторів визначали в оснащеній газоаналізатором установці проточного типу. Розроблено технологію приготування нанофазних АМЦ каталізаторів із "скоринковою" структурою активного шару для СКВ NOx в газових викидах виробництва азотної кислоти, яка забезпечує локалізацію оксиду міді в приповерхневому шарі гранули-носія, що обумовлює вищу активність, порівняно з існуючими каталізаторами. Висновки: відпрацьовано технологічний процес виготовлення розробленого АМЦ каталізатора в умовах Товариство з додатковою відповідальністю "Каталізатор", м. Кам'янське (Дніпропетровська обл.). Випробування на до сліднопромисловій установці на діючому агрегаті неконцентрованої азотної кислоти холдингу "Ostchem" показали, що розроблений каталізатор забезпечує зниження залишкових оксидів азоту в очищеному газі до рівня 0,001 - 0,002 % об. і практично повну відсутність амоніаку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.09

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського