РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мицик Ю. О. 
Застосування мультипараметричної магнітно-резонансної томографії в діагностиці клінічно значущого раку передміхурової залози / Ю. О. Мицик, Ю. С. Кобільник, Ю. Б. Борис, І. Ю. Дутка, І. М. Комнацька, Д. З. Воробець, В. Я. Дмитрів, Р. Р. Загоруйко // Клініч. хірургія. - 2019. - 86, № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити діагностичну ефективність застосування мультипараметричної магнітно-резонансної томографії (мпМРТ) для виявлення клінічно значущого раку передміхурової залози (РПЗ). У дослідження включено 26 пацієнтів із підозрою на наявність РПЗ. Усім пацієнтам проведено комплексне клінічне обстеження, яке включало мпМРТ. Одержані зображення мпМРТ оцінено згідно з системою PI- RADS (Prostate Imаging-Reporting and Data System). Новоутворення оцінено за системою PI-RADS в 1 бал у 2 (7,69 %) пацієнтів, 2 бали - у 5 (19,23 %), 3 бали - у 8 (30,77 %), 4 бали - у 6 (23,08 %) та 5 балів - у 5 (19,23 %) пацієнтів. У пацієнтів з оцінкою новоутворення 5 балів частота виявлення клінічно значущого РПЗ становила 100 %. Із 6 хворих з оцінкою новоутворення 4 бали у 5 (83,33 %) діагностували клінічно значущий РПЗ, а у 1 (16,67 %) хворого - клінічно незначущий варіант пухлини. Із 8 хворих з оцінкою новоутворення 3 бали у 4 (66,67 %) діагностували клінічно значущий РПЗ, у 1 (16,67 %) хворого - клінічно незначущий варіант пухлини та у 1 (16,67 %) - доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Висновки: застосування мпМРТ та системи PI-RADS уможливило у 85,7 % пацієнтів виявити клінічно значущий РПЗ та уникнути непотрібних пункційних біопсій за відсутності його променевих ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського