РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповал Л. А. 
Роль фетальної ехокардіографії у визначенні прогнозу для плода з повною атріовентрикулярною комунікацією / Л. А. Шаповал, А. К. Куркевич // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 12-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Атріовентрикулярна комунікація (АВК) об'єднує групу вроджених вад серця зі спільним атріовентрикулярним (АВ) з'єднанням внаслідок аномального розвитку структур, що є похідними від ендокардіальних подушечок під час ембріонального розвитку серця. Дана вада характеризується аномальною будовою АВ-перегородки вище і нижче рівня розташування АВ-клапанів. Пренатальна діагностика АВК є дуже важливою, оскільки за даної вади часто зустрічаються хромосомні аномалії. Крім того, можлива асоціація з іншими серцевими та позасерцевими вадами розвитку. Мета роботи - визначити частоту поєднання хромосомних, додаткових серцевих і позасерцевих аномалій у плодів із діагнозом АВК і проаналізувати їх вплив на клінічний перебіг вади у пре- та постнатальному періоді. З січня 2014 р. по грудень 2017 р. у відділенні пренатальної діагностики "ДУ НПМЦДКК МОЗ України" обстежено 4343 вагітних. Під час проведення фетальної ехокардіографії у 1247 плодів діагностовано вроджені вади серця, 215 з яких мали АВК. Проаналізовано дані фетальної ехокардіографії у плодів із АВК з порівнянням плодів з анеуплоїдією та без неї. АВК діагностовано у 215 плодів і підтверджено у 120 новонароджених. Середній вік матері склав 29,9 +- 5,4 року (діапазон 17 - 46). Середній період гестації становив 24,7 +- 4,9 тиж (діапазон 17 - 39). Каріотип плода на момент первинної консультації був відомим у 45 випадках, анеуплоїдію діагностовано у 30 плодів. АВК без будь-яких інших внутрішньосерцевих вад розвитку була у 111 плодів. Позасерцеві аномалії були виявлені у 104 плодів. У 87 випадках відбулося переривання вагітності. 120 вагітностей закінчились строковими пологами та 8 - внутрішньоутробною загибеллю плода. З восьми випадків внутрішньоутробної загибелі плода у чотирьох діагностовано комбіновану АВК, у решти - ізольовану АВК. Із 120 народжених живими 63 немовляти померли в неонатальному періоді без хірургічного втручання. Достовірно встановлено, що лише 57 пацієнтам проведено хірургічне лікування. З 215 плодів із пренатально діагностованою АВК хромосомну патологію виявлено у 66 новонароджених, 63 із яких мали синдром Дауна, що є статистично достовірним. Загальна виживаність протягом трирічного періоду спостереження склала для пацієнтів з ізольованою АВК 27,9 %, для пацієнтів з комбінованою АВК - 15,4 %. Зроблено висновки, що розуміння впливу екстракардіальних і хромосомних аномалій на фізіологію плода з АВК, знання ризику додаткових серцевих вад для якості життя дитини після народження та володіння можливим потенціалом їх усунення значно підвищують ефективність пренатальної діагностики у визначенні прогнозу для плода з АВК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.410.105.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського