РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707262<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rymarchuk M. I. 
Polymorphic variants of detoxification genes and possible gestational complications in pregnant women with retrochorial and retroplacental hematomas = Поліморфні варіанти генів детоксикації і можливі гестаційні ускладнення у вагітних з ретрохоріальними та ретроплацентарними гематомами / M. I. Rymarchuk // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 61-63. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Здоров'я плода залежить як від генетичної програми його розвитку, так і від структурної та функціональної повноцінності плаценти. Мета дослідження - визначення частоти алельного поліморфізму генів GSTT1, GSTM1 у вагітних із ретрохоріальними та ретроплацентарпими гематомами. У дослідженні було передбачено визначення молекулярно-генетичним методом лелеційного та алельного поліморфізму генів GSTT1, GSTM1 у гомозиготному стані, заплановано позначати визначені генотипи як делеційний варіант (GSTT1deletion, GSTM1deletion) або алельний варіант (GSTT1allele, GSTM1allele). Було залучено 105 жінок, із них 50 вагітних із локальним непрогресуючим відшаруванням плаценти. До I основної групи ввійшли 33 жінки з плацентарною дисфункцією, які народили дітей із масою тіла у межах гестаційної середньостатичної норми; до II основної групи - 17 жінок із плацентарною дисфункцією та синдромом затримки розвитку народжених ними дітей. Під час проведення дослідження делеційного поліморфізму генів GSTT1, GSTM1 і поліморфізму A313G за геном GSTP1 у всіх жінок (50 пацієнток основних груп та 55 жінок контрольної групи) було виявлено наступне розподілення поліморфних варіантів досліджуваних генів: генотип GSTT1allele зафіксовано у 81,90 %, GSTTldeletion - у 18,10 %, GSTM1allele - у 55,24 %, а генотип GSTM1deletion - у 44,76 % випадків. Частота поліморфних варіантів за геном GSTP1 становила: генотип AA - 54,29 %, AG - 38,10 %, GG - 9,52 %. Встановлено, що комбінації генотипів GSTT1allele, GSTM1allele, 313AA за генами GSTT1, GSTM1, GSTP1 не створюють передумов та достовірно знижують ризик виникнення плацентарної дисфункції та затримки внутрішньоутробного розвитку на тлі локального непрогресуючого відшарування плаценти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського