РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запорожченко М. Б. 
Ефективність запропонованої комплексної етапної персоніфікованої терапії у жінок репродуктивного віку із поєднаною патологією матки - лейоміомою та аденоміозом / М. Б. Запорожченко, А. В. Сидоренко // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 114-119. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Поєднану патологію матки (ППМ) діагностують у 87 % випадків. Ендометріоз у жінок репродуктивного віку становить 12 - 50 % випадків. Комплексний підхід до призначення персоніфікованих лікувальних заходів шляхом застосування гормональних препаратів і препаратів, дія яких спрямована на нормалізацію метаболічних процесів (вітаміни, макро-, мікроелементи), може сприяти досягненню позитивних результатів. Мета дослідження - вивчення ефективності запропонованої комплексної етапної персоніфікованої консервативної терапії у жінок репродуктивного віку з поєднаною патологією матки - лейоміомою та аденоміозом. Проведено порівняння результатів обстеження груп жінок репродуктивного віку з ППМ - лейоміомою та аденоміозом, які отримували традиційну (60 хворих) і запропоновану комплексну етапну персоніфіковану (60 хворих) терапію, через 1 рік після лікування. Запропонована комплексна етапна персоніфікована терапія за частотою клінічних симптомів була достовірно ефективнішою за результатами лікування через 1 рік, ніж стандартна терапія, у 3,0 разу, або на 28,1 % (p << 0,001); за частотою порушень менструальної функції, екстрагенітальної та генітальної патології - у 2,4 разу, або на 44,7 % (p << 0,001); за даними лабораторного дослідження - у 4,5 разу, або на 60,3 % (p << 0,001); за даними інструментального обстеження - у 3,3 разу, або на 36,2 % (p << 0,001). Встановлено, що запропонована комплексна етапна персоніфікована терапія за частотою клінічних проявів поєднаної патології матки (лейоміоми та аденоміозу), екстрагенітальної та генітальної патології, даними лабораторного дослідження та інструментального обстеження була достовірно ефективнішою (p << 0,001) за результатами лікування через 1 рік, ніж стандартна терапія, у середньому у 3,3 разу, або на 42,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського