РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грек Л. П. 
Клініко-морфологічна характеристика хронічного тазового болю у пацієнток з гіперпроліферативними захворюваннями статевих органів / Л. П. Грек, З. М. Дубоссарська // Здоровье женщины. - 2019. - № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Хронічний тазовий біль (ХТБ) є однією з найбільш значущих медико-соціальних проблем. Велика поширеність поєднаних доброякісних захворювань статевих органів у жінок репродуктивного віку, таких, як генітальний ендометріоз (ГЕ), лейоміома матки (ЛМ), гіперплазія ендометрія (ГЕн), що мають загальні клінічні прояви, а саме - ХТБ, аномальну маткову кровотечу, порушення репродуктивної функції, а також висока частота онкологічної патології репродуктивних органів у жінок молодого віку вимагають цілісного підходу до ведення пацієнток і комплексного вирішення даної проблеми. Мета дослідження - вивчення проліферативної та запальної активності залозистого та стромального компонентів еутопічного ендометрія (ЕЕ), наявності у ньому нервових волокон як механізмів формування ХТБ за ГЕ у поєднанні з іншими доброякісними гормоно-залежними захворюваннями статевих органів. Обстежено 85 жінок із ХТБ, зумовленого ГЕ, ЛМ, ГЕн, хронічним сальпінгітом і оофоритом у різних поєднаннях, і 35 жінок групи порівняння з аналогічною гінекологічною патологією без ХТБ. З метою об'єктивізації больового синдрому використовували 10-бальну візуальну аналогову шкалу (ВАШ). Ехографію органів малого таза проводили апаратом Toshiba, Nemiol7-pro. З метою вивчення молекулярних механізмів розвитку ХТБ визначали експресію ER, PGR, Ki-67, VEGF, COX-2 в ЕЕ імуногістохімічним методом. Провідну больову роль за поєднаної гінекологічної патології відводили захворюванню, що має найбільш виражені алгогенні анатомо-структурні особливості, що було визначено у 1-й групі з вираженим ХТБ за ВАШ (7 - 10 балів) у порівнянні з 2-ю та 3-ю групами. Формування ХТБ підтверджується наявністю рангових кореляційних зв'язків між рівнем больового синдрому за ВАШ та ІГХ-характеристиками, достовірними прямими зв'язками середньої сили з ER (коефіцієнт рангової кореляції Спірмена - <$E rho~=~0,58>; p << 0,001), з PGR (<$E rho~=~0,42>; p = 0,021), з Ki-67 (<$E rho~=~0,55>; p = 0,004) та з COX-2 (<$E rho~=~0,42>; p = 0,021). Заключення. На підставі проведених досліджень розширено уявлення про патогенез ХТБ за проліферативних захворювань статевих органів, що характеризується помірною експресією VEGF та високою експресією ER і PGR, Ki-67 та COX-2 і наявністю NF в ЕЕ. Це зумовлює розвиток ХТБ внаслідок досліджуваних критеріїв як окремо, так і в комбінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського