РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pirog T. P. 
Antimicrobial activity of surfactants of microbial origin = Антимікробна активність поверхнево-активних речовин мікробного походження : (a rev.) / T. P. Pirog, D. A. Lutsay, L. V. Kliuchka, K. A. Beregova // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 1. - С. 39-57. - Бібліогр.: 90 назв. - англ.

Мета роботи - проаналізувати літературу останніх років щодо антибактеріальної та антифунгальної активністі мікробних поверхнево-активних речовин (ПАР) (ліпопептидів, синтезованих представниками родів Bacillus, Paenibacillus, Pseudomonas, Brevibacillus, рамноліпідів бактерій родів Pseudomonas, Burkholderia, Lysinibacillus, софороліпідів дріжджів родів Candida (Starmerella та Rhodotorula), а також дані власних експериментальних досліджень антимікробної активності ПАР, синтезованих Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241, Rhodococcus erythropolis ІМВ Aс-5017 і Nocardia vaccinii ІМВ B-7405. Проведений аналіз показав, що ліпопептиди є ефективнішими антимікробними агентами у порівнянні з гліколіпідами. Мінімальні інгібувальні концентрації (МІК) ліпопептидів, рамноліпідів і софороліпідів становлять у середньому (мкг/мл): 1 - 32, 50 - 500 і 10 - 200 відповідно. МІК поверхнево-активних речовин, синтезованих штамами ІМВ B-7241, ІМВ Ас-5017 і ІМВ B-7405, і у межах, визначених для відомих ліпопептидів та гліколіпідів. Перевагами гліколіпідів як антимікробних агентів у порівнянні з ліпопептидами є можливість їх синтезу на промислових відходах і висока концентрація синтезованих ПАР. Нечисленні дані літератури і власні результати авторів свідчать про необхідність проведення досліджень щодо впливу умов культивування на антимікробну активність цільового продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Р264,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського