РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tigunova O. 
Rape switchgrass biomass (Brassica napus) as raw materials for biobutanol production = Біомаса ріпаку (Brassica napus) як сировина для отримання біобутанолу / O. Tigunova, G. Andrijash, N. Beyko, O. Zaharova, S. Priyomov, S. Shulga // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 1. - С. 75-80. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити нагромадження бутанолу штамами-продуцентами роду Clostridium з використанням подрібненої зеленої біомаси ріпаку як субстрату. Для вивчення нагромадження бутанолу штамами-продуцентами наважку біомаси відбирали за допомогою вагового методу у діапазоні 5 - 30 г/л. Клітини осаджували за допомогою ультрацентрифугування, супернатант переганяли та визначали продукти бродіння. Наявність розчинників у культуральній рідині визначали за допомогою газової хроматографії. Найбільше накопичення бутанолу спостерігали за використання штаму Clostridium sp. ІМВ B-7570 та подрібненої біомаси ріпаку (2,3 г/л) як субстрату. Показано, що оптимальна концентрація посівного матеріалу для максимального нагромадження бутанолу з використанням біомаси ріпаку становила 10 % від об'єму ферментаційної рідини. Виявлено, що найбільше накопичення бутанолу (2,9 г/л) було за оптимізації умов культивування та концентрації 10 г/л сухої біомаси ріпаку у ферментаційному середовищі. Таким чином, проведені дослідження показали, що подрібнена біомаса ріпаку асимілювалась штамами Clostridium sp., нагромадження бутанолу залежало від штаму, кількості посівного матеріалу, концентрації та ступеня подрібнення субстрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057.1 + П214.16 + Е422.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського