РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707333<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Avdiyuk K. V. 
Keratinolytic enzymes: producers, physical and chemical properties. Application for biotechnology = Кератинолітичні ензими мікроорганізмів: продуценти, фізико-хімічні властивості. Використання для біотехнології : (a rev.) / K. V. Avdiyuk, L. D. Varbanets // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 2. - С. 27-45. - Бібліогр.: 73 назв. - англ.

Мета огляду - проаналізувати сучасні уявлення про кератинази, групу протеолітичних ензимів, які каталізують розщеплення високостабільних фібринових протеїнів - кератинів. Представники різних таксономічних груп мікроорганізмів, включаючи гриби, актиноміцети і бактерії, є продуцентами кератиназ. В огляді наведено сучасну класифікацію кератиназ відповідно до бази даних MEROPS. Вона грунтується на схожості амінокислотних послідовностей, що також відображає еволюційні взаємодії між протеолітичними ензимами. База даних MEROPS об'єднує протеази в 62 клани і 264 родини. Дослідження фізико-хімічних властивостей кератиназ свідчать, що ензими активні в широкому діапазоні температур і значень pH, з оптимальною дією за нейтрального і лужного pH і <$E40~-~70~symbol Р roman C>. Показано, що мікробні кератинази є переважно метало-, сериновими або метало-сериновими протеазами. Вони зазвичай позаклітинні, і їх синтез індукується кератиновмісними субстратами. В огляді обговорено практичне застосування кератиназ. Ці ензими успішно використовують у біоконверсії кератинових відходів у корми для тварин і азотні добрива, а також у шкіряній, текстильній, косметичній, медичній та фармацевтичній промисловості. Кератинази також застосовують як пестициди у виробництві наночастинок, біопалива, біоплівок, що розкладаються, клеїв і фольги. Крім того, кератинази використовують у деградації пріонових протеїнів, які здатні спричинити низку нейродегенеративних захворювань людини і тварин з утворенням губчастої енцефалопатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського