РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchenko M. M. 
Induction of carotenogenesis in Desmodesmus armatus (Chod.) Hegew cultivated on the closed waterside from recirculating aquaculture system = Індукція каротиногенезу Desmodesmus armatus (Chod.) Hegew, культивованої на скидній воді із рибоводної установки замкнутого водопостачання / M. M. Marchenko, I. V. Dorosh, L. M. Cheban // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 2. - С. 46-55. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Мета роботи - розробити схему одержання вторинних каротиноїдів зеленої мікроводорості Desmodesmus armatus (Chod.) Hegew. за умов двостадійного культивування на скидній воді з рибоводної установки замкнутого водопостачання - УЗВ у відповідь на вплив індукторів різної природи. За хімічною природою вторинні каротиноїди є C40-кетокаротиноїдами і інтермедіатами ферментативного окиснення <$Ebeta>-каротину до астаксантину. Розроблено умови культивування D. armatus на скидній воді з УЗВ шляхом двостадійного нагромаджувального культивування, де на першому етапі було створено умови для швидкого нарощування біомаси, а на другому - індуковано біосинтез цільового продукту шляхом внесення у живильне середовище попередників біосинтезу каротиноїдів (C6H12O6, CH3COONa), промоторів вільнорадикального окиснення (FeSO4/H2O2) чи осмотичного стресу (NaCl). Показано, що культура і фази культивування характеризуються високими ростовими та продуктивними показниками: кількістю біомаси до 13 г/л, загального протеїну - 37,9 %, ліпідів - 26 % та сумарних кароти ноїдів - 7,5 %. Серед каротиноїдів встановлено наявність зеаксантину, лютеїну, <$Ebeta>-каротину, незначної кількості астаксантину, кантаксантину, ефірів адоніксантину й астаксантину. Встановлено особливості адаптивної відповіді D. armatus на вплив факторів, що індукують вторинний каротиногенез, які включають: збереження чисельності клітин або збільшення її вдвічі у період використання хімічних активаторів; зниження активності цитохромоксидази як показника метаболічної активності культури. Таким чином, показано можливість збільшення у біомасі D. аrmatus вмісту цінних для аквакультури риб та ракоподібних <$Ebeta>-каротину та астаксантину щляхом внесення у скидну воду з УЗВ промоторів вільнорадикального окиснення та осмотичного стресу NaCl (200 мМ) чи Fe<^>2+ (200 мМ) з H2O2 (10<^>-4 мМ) на другій фазі культивування. Порушення обміну речовин у клітинах D. аrmatus, які спостерігалися за дії хімічних факторів, призводять до перерозподілу профілю основних нутрієнтів. На фоні інтенсивного каротиногенезу активувалися процеси біосинтезу та нагромадження ліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.28*725.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського