РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пилипенко М. М. 
Поєднання карбапенемрезистентності та колістинрезистентності збудників тяжких грамнегативних нозокоміальних інфекцій: перші ознаки настання постантибіотичної ери / М. М. Пилипенко, Т. В. Овсієнко, М. В. Бондар // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 2. - С. 54-62. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Окреслено сучасну ситуацію з поліантибіотикорезистентністю, що виникає у тяжких хворих за умов відділення інтенсивної терапії (ВІТ), у світі і в Україні, наголошено на відмінностях усвідомлення цієї проблеми. Акцентовано увагу на поширеності карбапенемрезистентності і виникненні колістинрезистентності "проблемних" грамнегативних збудників нозокоміальних інфекцій, таких як P. aeruginosa та K. pneumoniae. Саме P. аeruginosa донедавна вважалась найбільш небезпечним (найпоширенішим і найбільш резистентним) збудником, тоді як на сьогодні на провідні позиції виходить саме K. pneumoniae. Наведено основні механізми резистентності цих збудників за фенотиповими проявами, а також підкреслено перспективи молекулярно-генетичного визначення механізмів резистентності "проблемного" збудника і відслідковування того, щоб він не поширювався. Наведено також власні дані, які свідчать, що поширеність карбапенемрезистентних штамів у ВІТ неухильно зростає. Окреслено основні напрямки та шляхи запобігання антибіотикорезистентності і подолання її, які довели свою ефективність у розвинених країнах, а також зазначено проблеми та перспективи у цьому напрямку у ВІТ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського