РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лоскутов О. А. 
Розвиток анестезіології в Україні: шлях від мистецтва до науки / О. А. Лоскутов, М. В. Бондар, Ю. І. Марков, М. В. Болюк, Р. А. Єфименко // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 2. - С. 150-154. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Історію хірургії можна поділити на два основних етапи: до 1846 р. і після нього. У цій роботі автори навели в хронологічному порядку основні віхи й етапи розвитку анестезіології в Україні, зосередивши увагу на лікарях, які вперше проводили хірургічні втручання під загальним і місцевим знеболюванням. В 1846 р. за ініціативи В. О. Караваєва й А. П. Вальтера, учнів М. І. Пирогова, при Київському університеті було організовано комісію з вивчення впливу ефіру на організм. Дослідивши в експерименті вплив ефіру на тваринний організм, В. О. Караваєв 18 лютого 1847 р. зробив першу в Києві операцію під ефірним наркозом. Другу в Україні операцію під ефірним наркозом виконав Т. Л. Ванцетті у Харкові 28 лютого 1847 р. А вже до кінця 1847 р. хлороформний наркоз у Києві застосував В. О. Караваєв. В 1871 р. в Харкові В. Ф. Грубе здійснив першу операцію під наркозом закисом азоту. У 80 - 90-х роках XIX ст. в хірургічну практику широко впроваджуються методи місцевої й провідникової анестезії кокаїном. Українські хірурги були піонерами місцевої анестезії. В 1886 р. київський хірург А. І. Лукашевич провів на собі та інших здорових людях досліди із застосування провідникової анестезії. Випускник медичного факультету Київського університету Св. Володимира В. Ф. Войно-Ясенецький у Санкт-Петербурзі в 1915 р. видає монографію "Регіонарна анестезія", ілюстровану автором. У післяреволюційний період знеболюванню приділяють усе більше уваги, кількість хірургів, які проводять операції зі знеболюванням, зростає в геометричній прогресії. Виникає потреба в постійному нагляді за станом пацієнта й в медперсоналі, що його проводитиме. Це й був початок формування анестезіології як науки й окремої спеціальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського