РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кучерявченко В. В. 
Динаміка маркерів клітинної ланки імунітету у хворих з підвищеним індексом маси тіла при політравмі / В. В. Кучерявченко, Ю. В. Волкова // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 3. - С. 74-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Імунна система є сукупністю лімфоїдної тканини, яка у взаємозв'язку з іншими адаптаційними системами організму здійснює специфічний антигенно-структурний гомеостаз внутрішнього середовища. Мета дослідження - вивчення динаміки маркерів клітинної ланки імунітету у хворих з підвищеним індексом маси тіла (ІМТ) за політравми. У 224 хворих з політравмою з різною стартовою цифрою ІМТ в період 1-ша доба - 1 рік з моменту отримання ушкоджень було проаналізовано імунологічний стан і субпопуляційний склад лімфоцитів. Пацієнти мали однакову тяжкість стану на момент надходження за шкалою APACHE II - <$E14,0~symbol С~5,8> бала і їх було розподілено на 3 стратифіковані клінічні групи залежно від стартових цифр антропометричних показників та ІМТ. Так, у I групу ввійшли 88 пацієнтів з ІМТ на момент надходження до 29,9 (<$E26,1~symbol С~3,1>) кг/м<^>2; у II групу - 84 хворі з ІМТ на момент надходження 30,0 - 39,9 (<$E35,2~symbol С~3,8>) кг/м<^>2; у III групу - 52 хворі з ІМТ на момент надходження >> 40,0 (<$E46,2~symbol С~5,8>) кг/м<^>2. Контрольну групу становили 60 добровольців. Дослідження проводилося на 1-шу, 3-тю, 7-му, 14, 30 та 360-ту добу від моменту отримання політравми. Для хворих з ІМТ <$Esymbol У~29,9> кг/м<^>2 характерний короткочасний слабковиражений дисбаланс регуляторних T-клітин і T-дефіцит, що максимально проявляється у перший тиждень захворювання, має пристосувальний характер, раннє відновлення (до 14-ї доби) функцій клітинного імунітету, відсутність слідової реакції у віддалені терміни. Для хворих з ІМТ 30,0 - 39,9 кг/м<^>2 характерний T-дефіцит, що максимально проявляється протягом першого місяця, поєднується з незначним дисбалансом субпопуляцій T-лімфоцитів, зниженням мембранних функцій цих клітин в строки до 1 міс, наявністю віддаленої неінтенсивної слідової реакції у вигляді зниження кількості T-лімфоцитів, T-супресорів, T-активних лімфоцитів до нижньої межі нормальних значень, високоамплітудного коливання T-хелперів/індукторів, порушенням мембранних функцій в строки до 1 року. Для хворих з ІМТ <$Esymbol У~40,0> кг/м<^>2 характерним є T-дефіцит у всі строки обстеження з максимально вираженою інтенсивністю. Найбільші його прояви було визначено у перший місяць хвороби і зберігалися навіть до 1 року. Відзначено зниження T-лімфоцитів на 40 % і більше від нормальних значень, яке зберігалося більш одного тижня і не мало тенденції до подальшого зростання, прогресуюче зниження T-активних лімфоцитів більше ніж на 40 %, що супроводжувалося вираженим порушенням взаємодії регуляторних T-клітин (T-хелперів і T-супресорів). Висновки: у хворих з підвищеним ІМТ кожної із груп порівняння було виявлено індивідуальну відповідь на механічну травму, що, найімовірніше, зумовлене стартовим ІМТ досліджуваних пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1 + Р415.202.1-25

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського