РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лизогуб М. В. 
Вплив методу анестезії на об'єм крововтрати при оперативних втручаннях на поперековому відділі хребта / М. В. Лизогуб, М. А. Георгіянц, К. І. Лизогуб // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 3. - С. 80-84. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Операції на поперековому відділі хребта можуть виконуватися за умов як загальної анестезії (ЗА), так і спінальної (СА). Однією з переваг останньої деякі автори вважають зниження крововтрати. Проте це питання залишається дискусійним. Мета дослідження - порівняти об'єм крововтрати за операцій на поперековому відділі хребта у разі використання спінальної та загальної внутрішньовенної анестезії. У дослідження було включено 215 пацієнтів віком 18 - 70 років, ASA I - II, з дегенеративними захворюваннями хребта, яким виконувались планові оперативні втручання з транспедикулярною стабілізацією 1 - 2 сегментів. Пацієнтам групи СА (n = 110) виконували спінальну анестезію 0,5 % розчином бупівакаїну (4 мл), пацієнтам групи ЗА (n = 105) - загальну внутрішньовенну анестезію зі штучною вентиляцією легень (пропофол, фентаніл, атракуріум у загальноприйнятих дозах). Жорсткою умовою дослідження було підтримання середнього артеріального тиску (САТ) 60 - 80 мм рт.ст. Урапідил для корекції гемодинаміки вводився у <$E21,9~symbol С~4,0~%> пацієнтів групи ЗА і лише у <$E3,6~symbol С~1,8~%> пацієнтів групи СА, проте у групі СА САТ був статистично значуще нижчим, ніж у пацієнтів групи ЗА. В результаті дослідження не виявлено різниці об'єму крововтрати між пацієнтами досліджуваних груп (ні за методом Moore, ні за різницею гемоглобіну). Проте загальний час оперативного втручання був статистично значуще більшим у групі ЗА у порівнянні із групою СА (<$E128,5~symbol С~40,0> хв проти <$E104,6~symbol С~26,3> хв, p << 0,05). Одержані авторами розрахунки вказують на сильний кореляційний зв'язок між тривалістю оперативного втручання та індексом маси тіла (r = 0,71, p << 0,05). Висновки: за забезпечення САТ 60 - 80 мм рт.ст. загальний рівень крововтрати не залежить від виду анестезії. СА забезпечує кращий ефект керованої гіпотензії без використання додаткових фармакологічних засобів. Час оперативного втручання у разі ЗА значуще більше, ніж за СА. На нього також впливає підвищений індекс маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25 + Р636.750.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського