РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуприна Г. М. 
Аналіз клініко-демографічних характеристик хворих на розсіяний склероз в аспекті коморбідності / Г. М. Чуприна, Н. К. Свиридова, Т. П. Парнікоза, Є. О. Труфанов // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 3. - С. 11-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розсіяний склероз (РС) - хронічне запальне демієлінізуюче захворювання інфекційно-алергійного походження, що починається здебільшого в молодому віці, вражає переважно осіб жіночої статі, проявляється ознаками багатовогнищевого ураження ЦНС, носить ремітуючий, рідше прогредієнтний характер перебігу, часто призводить до інвалідизації. Мета роботи - проаналізувати клініко-демографічні характеристики хворих на РС в аспекті коморбідності. Було обстежено 216 хворих на РС з різними типами перебігу. Хворих на РС загальної вибірки було розподілено на 2 групи: без супутніх захворювань (БСЗ, n = 109) і з наявністю супутніх захворювань (НСЗ, n = 107). Було проведено детальний аналіз клініко-демографічних характеристик хворих на РС в аспекті коморбідності (груп БСЗ і НСЗ). Під час аналізу між групами БСЗ і НСЗ за віком, гендерними характеристиками, тривалістю РС та типом його перебігу, гендерні розбіжності були несуттєві (p >> 0,05), тоді як було встановлено розходження у вікових та клінічних особливостях захворювання, які підкреслювали більш глибокі прояви РС у пацієнтів групи НСЗ. За одержаними даними з'ясовано, що в групі НСЗ відбувається достовірне збільшення частоти КМП по мірі перебігу РС, а супутня патологія за РС в групі НСЗ достовірно частіше зустрічалась у пацієнтів з тривалістю РС 11 і більше років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського