РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Близнюк Б. В. 
Вплив агроекологічних чинників і сортових особливостей на врожайність та якість зерна пшениці м'якої озимої / Б. В. Близнюк, О. А. Демидов, В. В. Кириленко, О. В. Гуменюк, О. Б. Каліцінська // Агроекол. журн.. - 2019. - № 1. - С. 62-73. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив сортових особливостей, погодних умов і зон вирощування на показники якості зерна пшениці м'якої озимої миронівської селекції. За 2015/16 - 2016/17 рр. проаналізовано 10 сортів пшениці м'якої озимої, серед яких виділено перспективні сорти з високими показниками якості зерна та з'ясовано екосистемний вплив на їх цінні господарські ознаки та властивості. За масою 1000 зерен вищими були показники в зоні Полісся - сорт Горлиця миронівська сформував 60,9 г за умов 2016/17 рр. Підвищені показники білка вирізнилися за умов Лісостепу за 2015/16 рр. Стабільний високий показник седиментації (71,3 мл) мав сорт МІП Княжна у 2016/17 рр. За вмістом клейковини сорти Грація миронівська та МІП Княжна перевищували стандарт. Встановлено мінливість погодних умов у зонах розташування досліду. Відзначено варіювання рівня врожайності та показників якості зерна сортів пшениці м'якої озимої в різних зонах дослідження. Виявлено, що особливості кліматичних умов 2015/16 - 2016/17 рр. зон Лісостепу і Полісся суттєво впливали на періоди росту й розвитку пшениці м'якої озимої. Варіювання погодних умов і тривалості міжфазних періодів пшениці по-різному впливало на врожайність і показники якості зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського