РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707785<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zasoba Ie. 
The American Communist Party and feminism at the beginning of the Cold War (1945 - 1960) / Ie. Zasoba // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2018. - № 2. - С. 79-89. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.

Розглянуто американський марксистсько-феміністський активізм періоду початку Холодної Війни в контексті його зв'язку з Американською Комуністичною Партією. Сучасні представники критичної теорії стурбовані тим, що світовий прогрес, досягнутий в області гендерної рівності в XX сторіччі, не призвів до аналогічних досягнень в області економічної рівності. Ті, хто шукає історичні корені цього феномену, іноді звинувачують американський фемінізм 1960-х і 1970-х років в тому, що він не заперечував ключові капіталістичні інститути. Цей огляд пропонує розширити наукову дискусію про роботу в області жіночих прав в США в перші роки Холодної Війни, звертаючи увагу на те, що Американська Комуністична Партія поділяла позицію Радянського Союзу щодо "жіночого питання". Грунтуючись на свідченнях американських марксистських феміністок і з огляду на позицію американського уряду часів Холодної Війни, стає очевидно, що помилки Американської Комуністичної Партії в галузі боротьби за жіночі права, яких припустилися на початку Холодної Війни, у поєднанні з політикою Маккартизму, призвели до того, що фемінізм "другої хвилі", використовуючи революційну риторику, досяг, загалом, "буржуазних" цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)6 + Ф4(7СПО),301 + Ф74(7СПО),84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського