РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707898<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dalhoumi R. 
Preliminary study of habitat-related bat fauna of Mastouta-Bishshouk region (Northwest Tunisia) = Попереднє дослідження фауни тварин, пов'язаних із місцем існування, регіону Матуста-Бішшук (Північно-Західний Туніс) / R. Dalhoumi, A. Nefla, W. Bedoui, R. Ouni, P. Aissa, S. Aulagnier // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 1. - С. 23-30. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Для визначення відповідних заходів зі збереження дикої фауни на півночі Тунісу обстежено фауну кажанів регіону Матуста-Бішшук як в місцях ночівлі, так і в районах нагулу. Усього зареєстровано 11 видів. Знайдено тільки 3 місця ночівлі, у тому числі материнську колонію Rhinolophus ferrumequinum, Miniopterus schreibersii та Myotis cappacinii у кинутому залізничному тунелі. Тунель водного каналу став прихистком Rhinolophus mehelyi, JVf. schreibersii і M. punicus. Ехолокаційні сигнали реєструвалися на мості через Бежа-Ваді, над штучним басейном та на полях. Активність кажанів була найвищою на мості наприкінці березня і нульовою в кінці серпня на полях, дезібрано врожай. Pipistrellus kuhlii був найактивнішим видом на трьох ділянках, другим за активністю був Pipistrellus pipistrellus, наступним за яким був Eptesicus isabellinus. Plecotus gaisleri і Myotis punicus виявлено тільки один раз на мості і над басейном відповідно. Це скупчення кажанів є репрезентативним для фауни кажанів північного Тунісу. Обстеження місць ночівлі та нагулу надають переваги для акустичної реєстрації, навіть узимку, коли деякі кажани лишаються активними. Рідкісні локальні підземні місця ночівлі потрібно захищати від руйнування людьми, а якість води у Мажерда-Ваді слід покращити.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*852.119(61ТУН) + Е623.362.414.2*83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського