РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708028<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнєєва Ю. В. 
Міжнародне інституціональне фінансування стратегічних державних підприємств на основі сучасної технології смарт-контракту / Ю. В. Корнєєва // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 16-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні механізми залучення фінансових ресурсів на міжнародних ринках капіталу, що охоплюють інструменти боргового фінансування та пайової участі. Окремо розглянуто фінансування з боку міжнародних фінансових інституцій. Зазначено, що стратегічні державні підприємства обмежені у виборі механізмів залучення капіталу на ринках титулів власності та боргових цінних паперів унаслідок недопущення зростання частки іноземного капіталу у стратегічних галузях економіки, а також недопущення підвищення рівня гарантованого державою боргу, обмеженого критеріями програми МВФ. Запропоновано універсальний механізм міжнародного інституціонального фінансування стратегічних державних підприємств на основі сучасної технології смарт-контракту. Показано, що відповідний механізм дозволить подолати перепони інституціонального забезпечення реалізації інвестиційного проекту, що фінансується МФО, щодо вдосконалення підходів до інституціонального забезпечення виконання двосторонніх угод. Окреслено універсальні маркери економічної ефективності та прозорості, що активізуватимуть револьверні механізми фінансування, автоматично визначаючи можливості продовження співпраці між МФО-донором і державним підприємством-реципієнтом на заздалегідь прописаних у контрактах умовах. Наголошено, що конструкція старт-контракту дозволяє нейтралізувати вплив політичного тиску на процес прийняття рішень щодо виділення наступних траншів фінансування завдяки автоматизації процесів і чітко окресленим маркерам, які є сталими протягом усього строку дії контракту та не змінюються залежно від зміни політичної розстановки сил. Доведено, що блокчейн-технологія, яка лежить в основі старт-контракту, дозволяє нівелювати пов'язані з корупційними механізмами ризики шляхом виключення людського фактора із схеми прийняття рішень, унеможливлюючи взаємовигідні договірні відносини ключових осіб у системі прийняття рішень. Водночас зазначено певні недоліки запропонованої технології, а саме - відсутність гнучкості конструкції старт-контракту після внесення у блокчейн-реєстр базової інформації. Розглянуто роль старт-контрактів в адаптації мезонінного фінансування до потреб стратегічного державного підприємства в контексті створення передумов для управління екстерналіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.1-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського