РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевчук В. О. 
Вплив структури зовнішньої торгівлі України на економічне зростання в контексті залучення до глобальних ланцюгів вартості / В. О. Шевчук, Н. І. Черкас // Економіка України. - 2019. - № 2. - С. 22-36. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено взаємний зв'язок між обсягами експорту-імпорту та ВВП і промисловим виробництвом, що дозволяє визначити шляхи підвищення технологічного рівня експорту як необхідної передумови успішної інтеграції у глобальні ланцюги вартості (ГЛВ). Фрагментація світового виробництва зазвичай розглядається як визначальна риса глобалізованої економіки, водночас для успішної конкуренції на зарубіжних ринках необхідним є технологічне ускладнення продукції. Оцінено секторальний вплив експорту-імпорту на ВВП і промислове виробництво, що важливо для виявлення перспективних напрямів участі українських підприємств у ГЛВ. Для емпіричного дослідження проведено структурний аналіз вітчизняної зовнішньої торгівлі в розрізі чотирьох основних категорій: технологічні товари; низькотехнологічні товари; металопродукція; інша сировина. Для емпіричного оцінювання використовувалися квартальні дані за період 1998 - 2017 рр. Методика дослідження передбачала використання моделі векторної авторегресії з коригуванням помилок (Vector Error-Correction Model - VECM). Емпіричні результати вказали на чіткий стимулюючий вплив технологічного і низькотехнологічного експорту на динаміку промислового виробництва, тоді як експорт металургійної та аграрної продукції мав рестрикційний вплив. Водночас технологічний експорт досить відчутно стимулює інші сегменти експортного сектору, а технологічний імпорт не сприяє збільшенню обсягів промислового виробництва. На основі проведеного дослідження обгрунтовано, що конкурентна участь у ГЛВ передбачає насамперед технологічне ускладнення експорту, але з можливістю використання продуктивних зв'язків у межах національної економіки (зокрема, інтеграцію у виробничі ланцюги нижчих технологічних укладів та заміщення імпорту технологічних товарів). Підкреслено, що передумови інтеграції окремих секторів експорту в конкурентні ланцюги вартості базуються на розвитку працемісткого виробництва за умови динамічного зростання заробітної плати.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського