РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708042<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олексюк Г. В. 
Концептуально-структурні моделі ендогенного потенціалу об'єднаних територіальних громад як передумова підвищення їх конкурентоспроможності / Г. В. Олексюк, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2019. - № 3. - С. 52-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Охарактеризовано результати децентралізації влади та фінансів, що розпочалася в Україні у 2014 р. Кількісні та якісні показники функціонування об'єднаних територіальних громад (ОТГ) дають можливість провести дослідження, виявити позитивні та негативні аспекти і зробити відповідні висновки. На кінець 2018 р. в Україні створено 865 ОТГ, що охоплює лише 37 % загальної території. Згідно з оцінкою фінансової спроможності створених ОТГ, близько 10 % громад є неспроможними за показниками рівня дотаційності бюджету, питомої ваги видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах, мають низькі власні доходи та капітальні видатки на 1 жителя. Показано актуальність аналізу складових соціально-економічного потенціалу ОТГ, виявлено резерви фінансової стійкості громад, які зможуть забезпечити сталий розвиток населених пунктів у майбутньому. Доведено, що юридичне та географічне перегрупування сіл, селищ і міст у нові ОТГ для забезпечення їх фінансової спроможності не завжди може бути ефективним, оскільки об'єднана громада - це єдиний комплекс природно-ресурсного багатства території, виробничо-господарського та інфраструктурного потенціалів, соціальної інфраструктури і показників якості життя мешканців. Розкрито, що для пошуку способів удосконалення управління громадою доцільно використати метод побудови концептуально-структурних моделей зазначених складових потенціалу ОТГ, які можуть бути сформовані за допомогою належних інвентаризації та оцінки майна і ресурсів, незалежно від їх юридичного статусу, господарського спрямування тощо, з використанням просторового планування та містобудівної документації, фінансово-господарських показників виробничого сектору. Визначено, що формування у такий спосіб програм і прогнозів соціально-економічного розвитку на коротко- і довгостроковий періоди забезпечує об'єктивність показників, реальність подолання фінансових дисбалансів, доцільність векторів розвитку громади, інвестиційні можливості та конкурентоспроможність ОТГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського