РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ігнатюк А. І. 
Безпека страхового ринку України в умовах фінансової глобалізації: загрози та напрями регулювання / А. І. Ігнатюк, А. С. Шолойко // Економіка України. - 2019. - № 4. - С. 18-28. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Основною метою будь-якого страхового ринку (СР) є забезпечення процесу відтворення суспільного виробництва та формування джерел інвестиційних ресурсів для розвитку економіки країни. Однак в умовах фінансової глобалізації (ФГ) така функція порушується у зв'язку з підвищеною уразливістю СР до глобальних кризових явищ і відпливом капіталів через процеси злиття і поглинання страхових компаній (СК), іноземні інвестиції, міжнародне перестрахування тощо. Це ставить під загрозу безпеку СР України. Мета роботи - розробка рекомендацій щодо напрямів регулювання безпеки СР України на основі аналізу проявів ФГ на СР світу і виявлених загроз. Під ФГ ми розуміємо формування глобального фінансового ринку, який можна визначити як ринок, на якому міжнародні фінансові посередники (банки, СК тощо) продають фінансові послуги по всьому світу. Процеси ФГ спричиняють такі загрози безпеці СР, як поглинання іноземними страховиками національних СК, відплив інвестиційних ресурсів за кордон, зростання залежності від зовнішнього перестрахування тощо. Для зміцнення безпеки українського СР в умовах ФГ запропоновано такі напрями регулювання: встановити вимоги до зовнішніх інвестицій страховиків не тільки в частині цінних паперів іноземних емітентів, але й щодо інших активів, якими можуть бути представлені страхові резерви; здійснювати безперервний моніторинг індикаторів безпеки СР: питомої ваги страхових платежів, що належать перестраховикам-нерезидентам, у валових страхових платежах; питомої ваги іноземного капіталу в статутному капіталі СК; ринкової частки іноземних СК;для підвищення незалежності від зовнішнього перестрахування слід підвищити капіталізацію українських страховиків на основі впровадження принципів Solvency II для зростання перестрахувальної місткості національного СР і стимулювання експорту перестрахових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського