РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаров О. М. 
"Труднощі перекладу", або існуючі підходи до співпраці з МВФ та реальні можливості / О. М. Шаров // Економіка України. - 2019. - № 5. - С. 19-27. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Україна стала членом МВФ у вересні 1992 р., невдовзі після проголошення незалежності у 1991 р. Проте насправді шлях до МВФ був значно довшим, оскільки він починався з моменту створення Фонду як спеціалізованої установи ООН, засновником якої також була Україна. За період членства наша країна неодноразово зверталася до МВФ за різною допомогою - як технічною, так і фінансовою. Утім, в Україні існує нерозуміння завдань і порядку функціонування Фонду (і серед пересічних громадян, і в колі політиків), що вимагає пояснень з тим, щоб зруйнувати певні міфи в цьому питанні. Перший з міфів стверджує, що МВФ виконує роль глобального "тіньового уряду", тоді як насправді це організація, в якій усі члени (в тому числі Україна) можуть і повинні відігравати відповідну роль. У зв'язку з цим істотно зростає роль економічної дипломатії в налагодженні відносин як з МВФ, так і з окремими його членами. При цьому МВФ - це не "міжнародний банк", який намагається отримати від країн великі проценти, а, скоріше, міжнародна "каса взаємодопомоги", якою потрібно вміти користуватися. Проте відсутність кредитних програм з країною-членом - зовсім не обов'язково є поганим сигналом для неї. Багато країн вдало реформували свої економіки без отримання фінансової допомоги з боку МВФ. Важливо розуміти, що МВФ не нав'язує свої умови кредитування, а бере до відома ту програму, яку насправді розробляє (принаймні, має розробляти) уряд країни-реципієнта. Нарешті, МВФ співпрацює не тільки з урядами країн-членів, але й з інститутами громадянського суспільства. Звісно, якщо вони здатні відповідним чином впливати на свої уряди. Отже, вірне розуміння правил Фонду - зафіксованих у численних документах - може допомогти значно підвищити ефективність відносин України з МВФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)826.0 + У582.64-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського