РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борзенко О. О. 
Порядок розрахунку квот після реформи МВФ: зміни в єдиному пакеті / О. О. Борзенко // Економіка України. - 2019. - № 5. - С. 28-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) зберігає плани щодо завершення перегляду своїх квот для країн у 2019 р. Квота країни у МВФ визначає розмір її фінансових зобов'язань перед Фондом, від неї залежить кількість голосів у Фонді та доступ країни до фінансування. Востаннє ці частки перерозподілялись у 2010 р. у рамках 14-го перегляду квот, коли сукупний капітал МВФ було збільшено на 100 %, а на користь країн, що розвиваються, було передано 6 % квот. Проте загальна частка країн, що розвиваються, становить у Фонді тільки 42,5 %, решта (57,5 %) належить розвинутим країнам. G20 раніше затвердила "дорожню карту", за якою до 2019 р. квоти країн - акціонерів у МВФ мають бути перерозподілені за новою формулою. Країни з економіками, що розвиваються, повинні отримати більше ваги у цьому інституті, створеному для підтримки фінансової стабільності його учасників, а традиційні акціонери - втратити свою частину. Проте раніше цю формулу погодити не вдалося через протидії США. Так, на даний час допустиме відношення обсягу боргу до ВВП у більшості країн переглядається у бік підвищення, причому ці зміни є найбільш помітними в державах з ринками, що формуються. Очікується, що для таких країн показник боргу може перевищити рівень, який спостерігався на початку глобальної фінансової кризи 2008 - 2009 рр. Уразливими залишаються і розвинуті країни, боргове навантаження яких перевищує 100 % ВВП. Як наслідок, підвищується ймовірність тривалого збереження низьких темпів зростання ВВП. Свого часу "група Купера" відмовилася від використання показника боргу, вважаючи, що він може викликати певні "моральні проблеми": держави будуть заінтересовані в нарощуванні заборгованості з метою збільшення своєї квоти у МВФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського