РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708081<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривенко В. І. 
Оцінка взаємозв'язку мінеральної щільності кісткової тканини, ризику переломів та кісткового метаболізму в осіб, які постійно проживають в умовах промислового регіону / В. І. Кривенко, Т. Ю. Радомська, О. І. Бородавко // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення взаємозв'язків між дезоксипіридиноліном сечі, даними ультразвукової денситометрії та ризиком переломів у осіб працездатного віку, які постійно мешкають за умов промислового регіону. У дослідження було включено 48 осіб віком від 50 до 65 років, які мешкали в м. Запоріжжя (промисловий регіон), із них 15 жінок та 33 чоловіки. Усім пацієнтам проводили ультразвукову денситометрію на ультразвуковому денситометрі Omnisense 7000 (BeamMedLtd, Ізраїль). Оцінку стану кісткової тканини (КТ) проводили за критеріями ВООЗ. Ризик переломів оцінювали за допомогою онлайн-калькуляторів FRAX та QіFracture. Усім хворим визначали рівень дезоксипіридиноліну у ранковій сечі. Зниження мінеральної щільності кісткової тканини виявлено в 73 % обстежених пацієнтів, а підвищення рівня дезоксипірдиноліну сечі зареєстровано у 92 %, у тому числі й у пацієнтів з нормальною мінеральною щільністю КТ, тобто, дезоксипірдинолін сечі є доклінічним маркером ураження КТ. Підвищення рівня дезоксипірдиноліну сечі асоціюється зі зниженням мінеральної щільності КТ (r = -0,42) та підвищенням ризику переломів FRAX Ukr Total (r = 0,41) і Qіfracture Total (r = 0,42) (p << 0,05). Ризик переломів FRAX та Qіfracture достовірно взаємозв'язані з показниками денситометрії. Висновки: дослідження рівня дезоксипіридиноліну сечі може використовуватися у діагностиці ранніх змін КТ, оскільки він є раннім маркером кісткової резорбції. Тому онлайн-калькулятори доцільно використовувати для розрахунку ризику переломів, а також у разі неможливості проведення денситометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120 + Р251.254.24 + Р458.148.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського