РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Милиця М. М. 
Експериментальне обгрунтування зміцнення та морфологічні зміни в ділянці товстокишкового анастомозу / М. М. Милиця, В. В. Стеблянко // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 1. - С. 60-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити морфологічні зміни тканин у ділянці шовного та додаткових матеріалів, механічну міцність та бактеріологічне середовище після накладання товстокишкового анастомозу (ТКА) в ділянці низхідної ободової кишки у щурів. Під час проведення експериментального дослідження було визначено морфологічні зміни тканин у ділянці накладеного ТКА на низхідній ободової кишці у щурів, а також механічна міцність і бактеріологічне середовище на 3-, 7-, 14-, 21-шу і 30-ту добу після оперативного втручання. Досліджено дві групи тварин: перша - щури, яким накладався ТКА однорядовим швом, з використанням шовного матеріалу вікрил 5.0; тваринам другої групи, після накладення однорядного шва, додатково додавали сучасний адгезив для тканин катсил. У групі щурів, яким накладався товстокишковий анастомоз однорядовим швом, з використанням шовного матеріалу вікрил 5.0 з додатковим використанням адгезиву для тканин катсил, за даними бактеріологічного дослідження на 3-тю добу достовірно меншою була забрудненість черевної порожнини за кількістю Enterobacteriaceae Klebsiella pneumonia, Pseudomonaceae та Enterococcus faecalis, у порівнянні з групою тварин без додаткового укріплення зони анастомозу. За даними проведеної пневмопресії, у щурів із додатковим використанням адгезиву для тканин катсил міцність анастомозу була достовірно більшою на 3-, 7-му, та 14-ту добу після накладання анастомозу, ніж у групі порівняння у 2,0, 1,3 та 2,3 разу відповідно (p << 0,05). Висновки: використання адгезиву для тканин катсил знижує інфікування у ділянці ТКА за результатами бактеріологічного дослідження, а також сприяє збільшенню міцності анастомозу за даними проведеної пневмопресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.2-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського