РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лекомцева Є. В. 
Клініко-неврологічні особливості перебігу та вміст нейроамінокислот у хворих із віддаленими наслідками легкої закритої черепно-мозкової травми / Є. В. Лекомцева // Междунар. неврол. журн.. - 2019. - № 3. - С. 33-38. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обстежено 38 пацієнтів (11 жінок (28,94 %) та 27 чоловіків (71,06 %)) із віддаленими наслідками легкої закритої черепно-мозкової травми (ЧМТ); вік хворих становив від 26 до 58 років (середній вік <$E43,61~symbol С~8,24> року). Уміст нейроамінокислот (глутамат, аспартат, ГАМК) у сироватці крові вимірювали за допомогою спектрофотометричного методу для вивчення їх патогенетичного впливу на формування віддалених наслідків легкої закритої ЧМТ. Показано, що в пацієнтів із віддаленими наслідками легкої закритої ЧМТ, які зазнали забій головного мозку легкого ступеня тяжкості (39,48 %), відзначаються найбільш виражені зміни вмісту нейроамінокислот, що проявляються у збільшенні рівня глутамату (<$E246,25~symbol С~21,39> мкмоль/л у порівнянні з контрольною групою - <$E112,75~symbol С~11,72> мкмоль/л) та зменшенні рівня ГАМК (<$E2,10~symbol С~1,16> мкмоль/л у порівнянні з контрольною групою - <$E6,72~symbol С~1,59> мкмоль/л). Формування віддалених наслідків легкої закритої ЧМТ супроводжувалося розладами вегетативної регуляції, що проявлялося у парасимпатичній спрямованості вегетативного тонусу, виявленій у більшості пацієнтів 1-ї групи (78,26 %) та у 86,67 % пацієнтів 2-ї групи, що може також відігравати значну роль у патогенезі захворювання й формуванні віддалених наслідків легкої закритої ЧМТ, має важливе клініко-прогностичне значення у подальшому розвитку травматичної енцефалопатії, що треба враховувати під час подальшого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського