РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuryliak O. B. 
Tachyarrhythmia in neonates. Clinical case of atrial flutter in a newborn = Тахіаритмія в новонароджених. Клінічний випадок тріпотіння передсердь у новонародженого / O. B. Kuryliak, T. V. Burak, A. A. Malska // Здоровье ребенка. - 2019. - 14, № 2. - С. 123-128. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Тахіаритмії - це найбільш небезпечне порушення ритму в новонароджених і дітей грудного віку. Рідкісною формою тахіаритмії, не характерною для новонароджених, є тріпотіння передсердь (ТП). ТП у новонароджених трапляється із частотою 1 : 50 000 та становить 3 % від усіх порушень ритму в новонароджених. Мета роботи - дослідження тахіаритмії новонароджених на прикладі клінічного випадку ТП у новонародженого. Розглянуто клінічний випадок складного порушення ритму в новонародженого хлопчика, а саме: тріпотіння передсердь 2 : 1, 3 : 1 із рецидивуючими присітуіпами пароксизмальної надшлуночкової тахікардії, частими шлуночковими екстрасистолами та зниженою скоротливістю міокарда. Для дослідження ТП було використано такі методи: ЕКГ, 2D допплер-ЕхоКГ. Медикаментозне лікування цього порушення ритму полягало в наступному: АТФ в/в болюсно, повторно і неефективно, інфузія кордарону 15 мг/кг/день, седація. У зв'язку з наростанням серцевої недостатності та низькою скоротіливою здатністю міокарда було додано інотропну терапію (дигоксин 20 мкг/кг). У результаті синусовий ритм було відновлено протягом доби. Продовжено інфузію кордаірону в дозі 10 мг/кг/день протягом 5 днів із переходом на 5 мг/кг/день. Таким чином, у динаміці за даними ЕхоКГ: зменшились розміри камер серця, внутрішньосерцевих аномалій не було виявлено. Кровотік у низхідній аорті пульсуючий, покращилась скоротлива здатність міокарда: ФВ зросла - 45 - 50 - 62 - 66 %. Більше того, на ЕКГ в динаміці спостерігалось відновлення синусового ритму з ЧСС 130 уд/хв, без ознак гіпертрофії міокарда й порушень провідності. Висновки: даному випадку лікування епізоду ТП новонародженого і відновлення синусового ритму і досягнуто шляхом медикаментозної терапії. Альтернативним методом лікування ТП у новонароджених є синхронізована електрична кардіоверсія 0,5 - 1,0 Дж/кг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського