РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mavrutenkov V. V. 
A case of infantile strongyloidiasis associated with Salmonella infection: diagnostic considerations = Випадок стронгілоїдозу, поєднаного з сальмонельозом, у немовляти: міркування з діагностики / V. V. Mavrutenkov, A. V. Cherginets, O. V. Shvaratska, L. M. Cherginets // Здоровье ребенка. - 2019. - 14, № 2. - С. 129-135. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Поєднані інфекції в педіатрії є клінічною проблемою, що набуває актуальності через їх поширеність і тенденцію до зміни типової клінічної картини окремих захворювань. Відповідно, це ускладнює точну оцінку етіології, процес лікування та негативно впливає на результат. Враховуючи зміни клімату, значні міграційні потоки та міжнародний туризм, тропічні гельмінози, які раніше не були поширені в Україні, є реальною загрозою для здоровія населення, особливо у поєднанні з іншими патогенами. Спостерігали випадок стронгілоїдозу та сальмонельозу в 5-місячної дитини. Дівчина походила із соціально незахищених верств суспільства і була залишена безпритульними батьками відразу після госпіталізації. У дівчини відмічались виражені тяжкі токсичні прояви, діарея, затримка розвитку, порушення харчування та зневоднення від помірного до тяжкого ступеня, плямисто-папульозні висипання на тулубі й нижніх кінцівках. Пряма світлова мікроскопія фекалій виявила Strongyloides stercoralis у кількості понад 10 рухливих личинок у полі зору, на різних стадіях розвитку. Промивна рідина бронхіального лаважу не містила личинок Str. stercoralis. Фекальна культура виявила Salmonella enteritidis групи D. Хіміотерапія цефтріаксоном внутрішньовенно й альбендазолом перорально призвела до елімінації обох патогенів. Висновки: цей випадок змішаної інфекції S. enteritidis і Str. stercoralis може розглядатися лише як імовірний випадок автохтонної інфекції Str. stercoralis, оскільки вона не була підтверджена більш надійними методами діагностики (наприклад, ПЛР-визначення ДНК Str. stercoralis) і демонструє сумнівну епідеміологічну історію. Отже, для поліпшення діагностики ендемічних паразитарних інфекцій необхідно запровадити таку верифікацію як обов'язкову та обов'язково реєструвати відповідні випадки в національній системі епідеміологічного нагляду та біологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.764

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського